Krnovská pohádka končí, finále si zahraje šťastnější

Lukáš Svoboda vyrovnává třetí semifináleKrnov si finále Krajské hokejové ligy nezahraje. Strojosvit měl kupu smůly. Vždyť ze tří zápasů v normální hrací době jednou vyhrál a dvakrát remizoval.

Vaz mu zlomily samostatné nájezdy. Ty nakonec, již po druhé, rozhodly i sobotní drama v Orlové. Strojosvit nezačal rozhodující duel série dobře a na začátku druhé třetiny nabral dvoubrankové manko. „Nevyšel nám vstup do utkání, nemohli jsme se dostat do tempa, na které jsme zvyklí. Kluci ale bojovali.  Ani dvougólové manko je nezlomilo,“ podotkl krnovský trenér Pavel Hulva.

Tři minuty před koncem druhého dějství nastartoval hosty gólem v přesilové hře Tomáš Polok. „Udělali jsme změny v sestavě, které nás nakoply, rázem jsme byli lepším týmem, a to se projevilo i do výsledku,“ pokračoval zkušený kouč. Ve 44. minutě Lukáš Svoboda vyrovnal, když tečoval Galvasovu střelu před golmanem Gleichem a následně Michal Tošenovjan poslal Krnovské do vedení překvapivou střelou z velkého úhlu. „Bohužel vedení jsme neudrželi,“ posteskl si Hulva. Sedm minut před koncem normální hrací doby nahodil puk od modré na krnovskou branku Zamecznik a ten propadl, jinak výborně chytajícímu Jiřimu Novákovi, za záda.

V prodloužení mohl poslat Krnov do finále Lukáš Svoboda, který jel sám na gólmana, ale nastřelil pouze tyč domácí svatyně. „Velká škoda, k postupu jsme měli blízko,“ smutnil Pavel Hulva. Nájezdy se stali kořistí domácích. „Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Na hráče jsem pyšný, odvedli maximum.  Zklamáni jsme, Orlová byla hratelná,“ přiznal krnovský trenér, kterého potěšili krnovští fanoušci. „Patří jim velký dík za jejich podporu,“ zakončil Pavel Hulva.

HC Orlová – HK Krnov 4:3 po SN (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Branky: 15. Kotásek (Benka, Zamecznik), 24. Juhász (Petrák, Lenomar), 53. Zamecznik (Kotásek), rozhodující nájezd Grepl   - 37. Polok (Vlašánek, Weiss), 44. Svoboda (Galvas), 51. Tošenovjan (Kysela). Konečný stav série: 2:1.
sestava Krnov: Novák (Kober) - Mosler, Kysela, Galvas, Dohnal, Vysloužil, Bednárek, Hon - Svoboda, Polok, Weiss, Vlašánek, Tošenovjan, Kostovský, Kysučan, Havlíček, Kosina – od 31. Holeš. Trenér: Pavel Hulva