Krnov to dokázal, bude hrát semifinále

Hokejisté Krnova si zahrají v semifinále Krajské hokejové soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy dokázali vyhrát rozhodující třetí čtvrtfinálový zápas v Porubě. V boji o finále je čeká lídr základní části – Orlová.

Začátek zápasu byl ze strany domácích přesně opačný, než jaký si mladíci představovali. Robin Gola sice ve druhé minutě nezužitkoval před prázdnou brankou nahrávku Michala Dvořáka, pak už ale úřadovali hosté. Hned z protiútoku mohl otevřít skóre René Kysučan, co se ale nepovedlo jemu, to už zvládl Krnov v přesilovce. Daniel Kysela napřáhl na vrcholu levého kruhu a Janu Zavadilovi propadl kotouč se štěstím vedle pravého betonu – 0:1. Za tři minuty už hosté vedli o dva góly, když se Jan Kostovský natlačil za porubskou obranu a střelou mezi betony poslal modrožluté do trháku – 0:2. HC RT TORAX si vybral oddechový čas, Porubští se ale vzpamatovali až po velké šanci Michala Tošenovjana.

Gelnar snížil, vyrovnat mohl Korec, nepomohla ani přesilovka pět na tři

Ve 12. minutě totiž parádně našel David Sysala před brankou Jakuba Gelnara, který už měl před sebou odkrytou branku – 1:2. O pár desítek vteřin později poslal střelec prvního gólu domácích puk na hůl Jana Korce, jenž ujel krnovské obraně, v rozhodující chvíli ale trefil pouze beton připraveného Jiřího Nováka. Porubští dostali k dispozici i více než minutovou přesilovku pět na tři, Krnov ale odolal. Největší šanci v početní výhodě zapsal Jakub Gelnar, jehož střela propadla krnovskému brankáři za záda, puk se ale zastavil těsně před brankovou čárou a nikdo nebyl na blízku, aby jej dorazil do klece. V závěru si však hosté zase mohli vzít vedení zpět, Janem Weissem tečovaná střela Patrika Moslera ale zamířila do břevna.

Hosté znovu těžili z povedeného úvodu, zápas okořenila bitka Moslera s Bučkem

Krnov vletěl do druhé třetiny po hlavě. Už ve 21. minutě se hosté prosadili ze zcela nenápadné akce, když vystřelil z kruhu David Galvas, jehož střelu si Jan Zavadil sám srazil hokejkou nad vyrážečku – 1:3. Krátce před uplynutím poloviny základní hrací doby udeřili hosté počtvrté. Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou k Jiřímu Dohnalovi, jenž k pravé tyči nezaváhal – 1:4. Na ledě se přiostřovalo, z čehož pramenila bitka Martina Bučka, který Patrika Moslera srazil k ledu jednou ranou. Domácí poté znovu hráli dvojnásobnou přesilovku, tu už ale konečně také využili.

Ballner snížil z přesilovky, kliďas Havlíček a školení Brodka

Martin Vidlák nahrával zadovkou z levého kruhu na opačnou stranu Davidu Ballnerovi, který už pálil do prázdné brány – 2:4. Zanedlouho se za porubskou obranu uvolnil Lukáš Svoboda, krnovský útočník ale selhal na Zavadilově lapačce. Krnov vyučoval produktivitu a ve 38. minutě si tříbrankové vedení vzal zpět. Ostravané zapomněli před brankovištěm na Ondřeje Havlíčka, jenž nachytal porubského brankáře mezi betony – 2:5. Za minutu se však domácí do zápasu vrátili, Jiří Brodek potrestal chybnou krnovskou rozehrávku a zpoza modré čáry zamířil ke vzdálenější tyči – 3:5.

Závěrečná převaha domácích vyrovnání nepřinesla

Třetí třetina zase patřila domácímu výběru. Domácí byli blízko kontaktnímu gólu ve 46. minutě, v níž Martin Buček selhal naprosto před prázdnou brankou, jeho ránu zastavila snad tyč. O chvíli později doráželi nebezpečně Jan Bernát s Robinem Golou, Jiří Novák ale všechny pokusy lapil. Porubští měli herní převahu, šance i tlak, gól naděje ale ne a ne přijít. Dvě minuty před koncem sáhlo trenérské duo Marek Pavlačka – Karel Suchánek k odvolání gólmana, které bylo umocněno ještě dalším vyloučením Krnova, ani v této herní situaci ale Porubští nic výrazného nevymysleli, a tak Krnov vyhrál v Porubě i podruhé, nedopustil obrat série a postoupil do semifinále.

HC RT TORAX Poruba "B" -  HK Krnov 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Gelnar (Sysala), 35. Ballner (Vidlák, Sysala), 39. Brodek (Široký, Ščurek) – 3. Kysela (Mosler, Polok), 7. Kostovský (Tošenovjan, Vlašánek), 21. Galvas (Tošenovjan, Ševčík), 29. Dohnal (Galvas, Tošenovjan), 38. Havlíček (Polok, Kysela).

Rozhodčí: Jeřábek, Hykel – Štěpán, Kudlička. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:24 (9:9, 14:11, 10:4) Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5. Konečný stav série: 1:2.

sestava HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Baca, Štěpán; Ščurek, Široký; Dvořák, Černín – Korec, Sysala, Gelnar – Ballner, Vidlák, Buček – Bernát, Gola R., Brodek – Chomič
sestava HK Krnov: Novák (Kober) – Mosler, Vysloužil, Holeš, Hon, Kosina, Dohnal, Ševčík, Bednárek, Galvas, Kostovský, Vlašánek, Tošenovjan, Weiss, Kysučan, Svoboda, Havlíček, Kysela, Polok

Ohlasy k utkání

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba "B"): Už před začátkem série jsme věděli, že nás čekají velmi těžké zápasy, protože Krnov v průběhu sezony posiloval. Výborně doplnil obranu, mančaft měl celkově velmi dobře věkově sestaven a pro nás to byl zřejmě nejtěžší soupeř, kterého jsme mohli dostat. Pokud začnu prvním zápasem, tak tam jsme hráli dobře asi prvních deset minut, měli jsme optickou převahu, ale jakmile jsme dostali první gól, tak jsme se totálně rozložili. Kluci byli bez pohybu, bez komunikace, něco jako leklé ryby. Krnov hrál zkušeně a zaslouženě první utkání vyhrál. Na jejich led jsme jeli s tím, že jsme neměli absolutně co ztratit, nahecovali jsme se a chtěli vrátit sérii zpátky domů. V Krnově byli naopak zase lepší první deset minut domácí, ale paradoxně jsme dali gól zase my a hra se poté vyrovnala. Zlepšili jsme pohyb, bruslili jsme, napadalo nám to tam a konec utkání už jsme si pohlídali. Zachytal nám také gólman a musím kluky za výkon ve druhém zápase pochválit, protože takto nějak vypadá zápas playoff. Čekalo nás tedy poslední utkání na domácím ledě, ale opět jsme doplatili na laxní začátek, nehráli jsme na sto procent a první dva góly padly po chybách dvou zkušených hráčů. Do takového zápasu se musí nastoupit na plné pecky a nesmí se nic vypustit. Máme sice mladé mužstvo a spousta kluků podobné vyřazovací boje ještě ani nehrála a to je možná i trochu svazovalo. Důležité asi bylo, kdo se dostane v posledním zápase do vedení, což byl Krnov, který si vedení poté už zkušeně hlídal, a když jsme začali dotahovat, tak vždy v pravou chvíli odskočil. Proti takovému mančaftu, jakým Krnov disponuje, se zápasy otáčí velmi těžko. I přesto ale kluci v sobě našli dostatek sil, nevzdali to a v závěru nám trochu chybělo i štěstí, abychom ten kontaktní gól dali. Zkusili jsme ještě hru bez gólmana, ale ani tam jsme se už k většímu tlaku nedostali. Krnov byl před sérií favoritem, což potvrdil a zaslouženě postoupil. Důležitým faktorem byly určitě také přesilovky, které jsme na rozdíl od Krnova nedokázali proměňovat. Gratuluji soupeři k výhře a postupu.

Pavel Hulva (HK Krnov): Odehráli jsme dobrý zápas. Skvěle nám zachytal Jirka Novák, k tomu kluci podali dobrý kolektivní výkon.
Důležité bylo, že jsme do zápasu vstoupili lépe a dali dva rychlé góly. Bylo vidět, že je Poruba trochu po prvním gólu nervózní, ale musím přiznat, že my jsme byli doma za podobného stavu také. Hru jsme měli pod kontrolou, škoda jen, že jsme od ní asi v desáté minutě upustili a domácí díky tomu dokázali snížit a dostat se zpátky do utkání. Zase se nám ale povedl začátek druhé třetiny, kdy jsme dali dva rychlé góly, mrzí mě asi jen branka na 3:5, ale myslím si, že takovým srdíčkem jsme si zasloužili zápas i celou sérii vyhrát. Musím ale říci, že béčko Poruby hraje velmi dobře, plno kluků znám, jsou silní v kombinaci i na puku, ale zřejmě rozhodla zkušenost.