Krnov se trápí, prohrál s Novým Jičínem

Krnovským hokejistům se v posledních týdnech nedaří. Prohráli čtyři z posledních pěti duelů, v sobotu byli nad jejich síly Ďáblové z Nového Jičína, kterým podlehli 3:4.

Domácímu Strojosvitu se nevyvedla úvodní dvacetiminutovka. I přes snahu Krnovských šli do vedení hosté z Nového Jičína. Gólový účet utkání otevřel Krupa, v 15. minutě dal Ďáblům dvoubrankové vedení Ertel.

Po změně stran se Krnov zvedl a dostal se do zápasu. V 31. minutě své snažení vyjádřil i gólově, Weissovu nahrávku zužitkoval od modré obránce Jaromír Bednárek. Jen o dvě minuty později se trefil další bek Daniel Slavík a rázem bylo vyrovnáno. Domácí pokračovali v tlaku. Kostovského regulérní branku na 3:2 však sudí Trombík nepochopitelně neuznal. Po následném vhazování a chybě jednoho z domácích obránců v závěru třetiny si hosté vzali vedení zpět, vrátil jim ho Hermann. Dlouho jim ale nevydrželo, 17 sekund před druhou sirénou využil dvojnásobnou přesilovku Tomáš Polok.

Na rozhodující branku pak museli diváci čekat až do 58. minuty, k jejich nelibosti byl ale kapitulujícím brankářem Mužík, rozhodující gól dal Gřesík. Domácí už se vyrovnání nedočkali a před vlastními diváky tak podruhé v řadě prohráli.

Nebylo to z naší strany úplně ono, v půlce zápasu jsme se ale zlepšili. Bohužel se nám nakupily v poslední době různé věci. Děláme všechno naopak, když máme nahrávat, tak střílíme, když máme vystřelit, tak nahráváme. Naší hře chybí taková jiskra. Věřím ale, že potrénujeme a zase půjdeme nahoru,“ řekl hrající asistent HK Krnov David Galvas.

Fotky z utkání nalezneta ZDE, sestřih nejdůležitějších momentů utkání ZDE.

HK KRNOV – ĎABLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Bednárek (Weiss, Kostovský), 33. Slavík (Kostovský, Weiss), 40. Polok (Galvas, Bednárek) - 11. Krupa (Hilšer), 15. Ertel, 39. Hermann (Ertel, Gřesík), 58. Gřesík.

Rozhodčí: Trombík – Zahel, Kopečný;  Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1.

sestava Krnova: Mužík (Wittek) – Dohnal, Galvas, Snigirevs, Slavík, Kysela, Bednárek – Závodník, Beneš, Kostovský, Polok, Kubík, Michálek, Ševčík, Weiss, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva