Krnov se zvedá, po Frýdku porazil i Bohumín

Krnovští hokejisté se zvedají, mají druhou výhru v řadě a další tři body do tabulky. Po výhře 2:0 ve Frýdku Místku skolili také silný Bohumín, který v dramatickém utkání porazili 3:2.

Vše podstatné se odehrálo v prvních dvou třetinách. Do vedení šli krnovští po střele Romana Ševčíka. Hosté však dvěmi brankami třetinu otočili a Strojosvit tak po první periodě prohrával 1:2.

V prostřední části hry, ale domácí skóre otočili díky druhé brance Romana Ševčíka a rozhodující brance kapitána domácích Pavla Michálka, který tečí usměrnil střelu Josefa Tichého za záda gólmana Svobody.

„Podali jsme zodpovědný výkon podpořený dobře chytajícím Filipem Kolbertem. Bylo nás jen dvanáct, takže klobouk dolů před kluky. Myslím si, že už se to pomalu začíná otáčet a že půjdeme nahoru,“ věří trenér Krnova Pavel Hulva.

Ten už navíc může počítat se zkušeným bekem Josefem Tichým, jemuž disciplinárka prominula zbytek trestu, který měl původně trvat až do konce ledna.

„Jsme rádi, že ho máme zpátky, samozřejmě nám pomůže. Navíc mi přišlo, že si trochu uklidnil, takže mu to možná i prospěje,“ pousmál se šéf krnovské lavičky.

HK KRNOV – HC BOHUMÍN 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Ševčík (Tichý), 30. Ševčík (Kubík, Závodník), 33. Michálek (Tichý, Havlíček) – 17. Putniorz (Pavelek), 19. Pavelek (Ivan, Dusík).

Rozhodčí: Trombík – Zahel, Moravec. Vyloučení: 3:2, bez využití.

sestava Krnova: Kolbert (Wittek) – Zouhar, Bednárek, Tichý, Dohnal, Ševčík, Kysela – Michálek, Kostovský, Weiss, Kubík, Závodník, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva