Krnov po výhře s Frýdkem živí naději na elitní čtyřku

Díky této výhře může Krnov ještě skončit čtvrtý, potřebuje k tomu ale v sobotu vyhrát v Bohumíně a doufat v zaváhání právě frýdecké rezervy, která hraje doma s Karvinou.

Krnovští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a v šesté minutě se ujali vedení brankou Lukáše Svobody, který umístil svoji střelu mezi betony gólmana Horvátha. Tato branka byla zároveň jedinou brankou v první třetině, kdy oba týmy pozorně bránily a čekaly na chybu soupeře.

Vyrovnání se dočkali hosté přesně v polovině utkání, kdy v přesilovce Radim Vančo-Minařík nahodil puk z po za branky na domácího gólmana Kolberta, od nějž se puk odrazil do branky. Také domácí využili svoji přesilovku v této části hry, když rozdílovou branku trefil od modré Josef Tichý.

Hokejové šachy pokračovaly i v poslední periodě. Domácí pojistku přidal deset minut před koncem utkání od modré Daniel Kysela. Filip Kolbert v domácí bráně několikrát vychytal střelce Frýdku Místku. Záverečná power-play hostí již nepřinesla změnu ve skóre.

„Byl to těžký zápas,“ oddechl si po utkání trenér Krnova Pavel Hulva. „Odehráli jsme s nimi letos dohromady tři vyrovnané zápasy, dneska Frýdek dobře bruslil a hráli dobrý hokej,“ přidal zkušený kouč.

„Dělali nám problémy rychlostně, ale my jsme zase lepší v kombinaci a takticky. Zlomová byla branka na 3:1, konec zápasu jsme si už pohlídali, i když tam nějaký náznak tlaku soupeř měl. Mrzí mě jen zranění Patrika Moslera, který naskočil po dlouhé době. Mám radost z výhry, ale ne z Moslera,“ řekl Pavel Hulva.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV – HC FRÝDEK MÍSTEK 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Svoboda (Tošenovjan, Galvas), 39. Tichý (Polok), 51. Kysela (Havlíček, Kubík).

Rozhodčí: Rapák – Štěpán, Tvrdý. Vyloučení: 7:4, využití 1:1

Krnov: Kolbert – Mosler, Slavík, Dohnal, Galvas, Kysela, Tichý – Kubík, Kostovský, Závodník, Tošenovjan, Weiss, Svoboda, Polok, Hon, Ševčík, Michálek, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.