Play off začíná, Krnov jde proti Frýdku-Místku

Vrchol hokejové sezóny je tady. Krnovští hokejisté už v sobotu zahájí svou pouť letošním play-off hokejové krajské ligy. První překážkou v postupu Krnova bude rezerva prvoligového Frýdku-Místku.

Krnov letos základní část zakončil na pátém místě, Frýdek byl čtvrtý a má tak v sérii hrané na dva vítězné zápasy výhodu domácího prostředí.

Oba týmy se spolu střetly nedávno. Zápas předposledního kola zvládli lépe Krnovští, kteří Frýdek před vlastními fanoušky porazili 3:1.

Ze čtveřice Frýdek, Nový Jičín, Karviná a Bohumín jsem nechtěl Bohumín a Jičín. Z těch dvou zbylých bych si radši přál Karvinou, ale Frýdek mi nevadí. Když člověk chce jít dál, tak stejně musí porazit každého,“ ví kouč krnovského výběru Pavel Hulva.

Soupeř Krnova podle něj během sezóny ve své hře udělal výrazný pokrok. „Chválil jsem je už minule. První dva zápasy jenom lítali, teď už hráli docela kombinačně. Jsou šikovní, my jsme ale zkušenější, na což já sázím,“ přiznává šestapadesátiletý stratég.

Krnovský tým si na konci roku 2019 prošel obrovskou krizí, během které Krnov trápila nevídaná marodka, a tradiční účastník Krajské ligy kráčel od porážky k porážce. Nakonec se ale všechno obrátilo a v závěru základní části už byli Krnovští zase postrachem.

„Nastala situace, že byly zranění, nemoci, hledali jsme jedničku do branky. Vrchol té krize byl domácí debakl 3:9 s Těšínem. Pak jsme si sedli, vyříkali jsme si některé věci a myslím, že to pomohlo,“ ohlíží se Hulva. „V sobotu nastoupíme poprvé v letošní sezóně kompletní. Na tréninku nás je plno, krásně to odsejpá,“ raduje se bývalý trenér Košic, Šumperka nebo Opavy.

Velkou výhodu může Krnov mít ve svých fanoušcích, těžko se dá čekat, že by se jim příznivci frýdeckomístecké rezervy mohli vyrovnat.

„Věřím, že nás podpoří. V sezóně moc nejezdili, asi to bylo dáno i našimi výsledky. Teď už jich v Bohumíně bylo hodně. Věřím, že na první zápas přijedou v hojném počtu a udělají nám domácí atmosféru. Samozřejmě se na ně ale těšíme i doma,“ uzavřel Pavel Hulva.

Rozpis čtvrtfinálové série HC Frýdek Místek  –  HK Krnov:

sobota 22. února: HC Frýdek Místek – HK Krnov (15:30)

středa 26. února: HK Krnov – HC Frýdek Místek (18:00)

Případný třetí zápas: pátek 28. února: HC Frýdek Místek – HK Krnov (18:30)