Čtvrtfinále rozsekne třetí zápas

Hokejisté Krnova mohli před vlastními fanoušky slavit postup do semifinále. Domácí zápas jim ale nevyšel a Rysům podlehli 1:5. Sérii tak rozhodne třetí utkání, které je na programu v pátek.

Krnovští šli v utkání do vedení 1:0 gólem Jana Weisse z konce úvodní třetiny, jenže hostům na vyrovnání stačilo pouhých sedmnáct vteřin a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Ve zbylých dvou třetinách už dávali góly jen Frýdeckomístečtí, po šedesáti minutách ukazovala světelná tabule stav 1:5.

„Pět branek je sice dost, ale v play-off je jedno, jestli prohrajete 2:1, nebo 5:1. Holt bude muset rozhodnout až třetí zápas,“ hlesl po utkání trenér Krnova Pavel Hulva.

Zápas podle něj rozhodlo několik momentů. „Tím prvním bylo to, že jsme dali na konci první třetiny vedoucí gól, ale vzápětí hned inkasovali. Důležitá byla pro zápas i naše neproměněná přesilovka pět na tři, navíc jsme také jeli sami na branku a nedali. Posledním takovým momentem byla branka na 3:1. Tu jsme si nafackovali sami ve vlastní přesilovce,“ vyjmenovával Hulva klíčové momenty druhého čtvrtfinále.

Sérii tak bude muset rozseknout až třetí utkání, které je ve Frýdku-Místku na programu v pátek od 18:30. „Ve čtvrtek potrénujeme a něco si řekneme. Musíme se ze zápasu poučit,“ zakončil Pavel Hulva.

Fotky z utkání najdete ZDE.

HK KRNOV – HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Weiss (Kostovský, Kysela) – 19. Ševčík (Vacula), 33. M. Valíček (Vančo-Minařík, A. Valíček), 41. Mičulka, 46. Pužoň (Heralt), 52. A. Valíček (Heralt).

Rozhodčí: Novák – Majetný, Kopečný. Vyloučení: 8:6, využití: 0:1.

Krnov: Kolbert (46. Kober) – Dohnal, Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Kysela, Hon – Tošenovjan, Kostovský, Svoboda, Závodník, Polok, Kubík, Michálek, Ševčík, Weiss, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.