Krnov nezvládl nájezdy, sezóna mu končí

Krnovští hokejisté mají po sezóně. Vyrovnaný třetí duel čtvrtfinálové série s Frýdkem-Místkem musely rozhodnout až penalty. V nájezdech byli úspěšnější domácí, kteří tak postupují do semifinále.

Krnov do utkání nastoupil v okleštěné sestavě, trenér Pavel Hulva tak musel trochu improvizovat. „Bylo nás dneska jen patnáct, z prvního zápasu nám chyběl zraněný Dan Slavík, zkraje zápasu se navíc zranil Roman Ševčík a hned potom Patrik Mosler. Hráli jsme na čtyři beky, Jirka Dohnal musel hrát v útoku,“ vykládal po utkání šéf krnovské lavičky.

Krnovští do zápasu vstoupili nejhůře, jak mohli. Uplynulo pouhých 69 sekund a svěřenci trenéra Pavla Hulvy prohrávali, domácí poslal do vedení hned první střelou na Kolberta v Krnovské brance Vančo-Minařík. Radost Rysů trvala pět minut. Poté zužitkoval asistenci Josefa Tichého a Jana Weisse Tomáš Polok a bylo srovnáno. Následně si oba týmy vyzkoušely poprvé v zápase přesilovku, leč neúspěšně.

Strojosvitu to ale vadit vůbec nemuselo. V čase 14:35 poslal Krnov do vedení útočník Lukáš Svoboda a početný sektor krnovských fanoušků mohl být v laufu.

Na další branku muselo 219 fanoušků čekat až do poloviny prostřední části hry a k smutku těch Krnovských skončil puk za zády Kolberta. Frýdeckomístečtí dokázali potrestat Kyselovo podražení a podruhé v zápase bylo srovnáno. Ve zbytku základní hrací doby už další branka nepadla.

Rozuzlení nepřineslo ani desetiminutové prodloužení a to i proto, že krnovský David Galvas v pouze orazítkoval tyčku domácí branky a tak zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější Frýdek-Místek, který do semifinále poslal Jakub Heralt.

Trenér krnovských hokejistů Pavel Hulva byl po utkání pochopitelně velmi zklamaný. „Vedli jsme 2:1 a myslím si, že kdybychom nedostali vyrovnávací gól v oslabení, tak jsme to asi uhráli,“ myslí si zkušený stratég. „V prodloužení čtyři na čtyři to bylo takové nahoru dolů, bylo tam hodně šancí na obou stranách, gólmani chytali fantasticky. Holt jsme nezvládli nájezdy,“ povzdechl si Hulva.

Rozhodující zápas play-off rozhodovala dovednostní soutěž. Co si o tom Hulva myslí? „Samozřejmě je to jiná soutěž. Je to těžké, určitě se na to nechci vymlouvat, ale je pravda, že by se mělo rozhodovat v hokeji a ne v nájezdech.“

V loni vystavila Krnovu v semifinále stopku v prodloužení třetího utkání Karviná, letos končí Strojosvit už o kolo dřív. „Je to škoda, neměli bychom končit už v únoru. Mrzí mě to jak kvůli fanouškům, tak kvůli vedení, i hráčům. Měli jsme ambice, ale bohužel,“ zakončil Pavel Hulva.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HK KRNOV 3:2 sn. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0), postupuje Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 2. Vančo-Minařík (Heralt), 31. Vančo-Minařík (Golasovský), rozh. náj. Heralt (TS) – 7. Polok (Tichý, Weiss), 15. Svoboda (Kostovský, Kysela). Rozhodčí: Krenželok, Novák – Kapitanov, Piskoř. Vyloučení: 7:5, využití 1:0.

Krnov: Kolbert (Wittek) – Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Kysela, Hon – Tošenovjan, Kostovský, Svoboda, Závodník, Polok, Kubík, Michálek, Ševčík, Weiss, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva