Krnov vybouchl, ve druhé třetině a schytal debakl

Krnovští hokejisté vstoupili v sobotu do nové sezony výpraskem. Před vlastními fanoušky Strojosvit totálně propadl a prohrál 2:8. Hrubě se nepovedla především druhá třetina, ve které Krnovští inkasovali hned šest branek.

Krnovští hokejisté vstoupili do nové sezony výpraskem. Před vlastními fanoušky Strojosvit totálně propadl a prohrál 2:8. Hrubě se nepovedla především druhá třetina, ve které Krnovští inkasovali hned šest branek.

První část hry ještě byla vyrovnaná. Hosty sice poslali do dvoubrankového vedení Grepl s Pawliczkem, domácí ale srovnali dvěma góly Pavla Michálka. „Prohrávali jsme po našich velkých hrubkách 2:0, poté se ale hra srovnala a podařilo se nám vyrovnat,“ komentoval úvodní část hry asistent trenéra Pavla Hulvy David Galvas.

Jenže ve druhé třetině bylo všechno jinak. Orlová Krnovu nasázela hned šest branek, na což domácí nedokázali reagovat. Pawliczek navíc dovršil hattrick, brankovou smršť nevydržel domácí gólman Filip Kolbert, kterého vystřídal Vojtěch Wittek.

„Druhá třetina byla z naší strany jedním slovem katastrofální, dělali jsme hloupé chyby. Někteří hráči mysleli pouze na útok a nebránili, hlavně kvůli tomu jsme dostali strašně moc branek. Před třetí třetinou už jsme si řekli, že hrajeme na další zápas, zkoušeli jsme rozjetí útoku a podobné věci. I soupeř trochu polevil. Nebýt druhé třetiny, mohli jsme prohrát třeba 4:2 a nevypadalo to tak hrozně,“ uvedl David Galvas.

HK KRNOV – HC ORLOVÁ  2:8 (2:2, 0:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Michálek (Weiss), 13. Michálek (Vlašánek, Hon) - 2. Grepl, 10. Pawliczek, 25. Pawliczek (J. Juhász), 28. Petrák (Zakuťanský), 32. Zakuťanský (Petrák, Grepl), 35. Pawliczek (Novák, Malík), 36. Grepl (Deutsch, L. Juhász), 36. Klíma (Síkora). Rozhodčí: Vítek - Kopečný, Cygal. Vyloučení: 10:5, navíc Dohnal (KRN) - 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:3. Diváci: 252

sestava HK Krnov: Kolbert (36. Wittek) - Kovačič, Dohnal, Vysloužil, Hon, Ševčík - Vlašánek, Michálek, Weiss, Štefanišin, Závodník, Březina, Kubík, Svoboda, Vaněk, Beneš, Havlíček. Trenér: Pavel Hulva.