Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Neproměňování šancí stálo krnovské body

prvni_formace_hk_krnov_pred_koprivnickou_brankou_20111001Po třech vítězných zápasech se krnovští hokejisté museli před svým soupeřem tentokrát sklonit. Cestovali na led Kopřivnice a i když byli po většinu času lepším týmem, doplatili na neproměňování šancí. Prohráli 1:2.

„ Nepřistoupili jsme k tomuto zápasu tak zodpovědně, jako k těm předchozím. Nebyli jsme tak aktivní a málo bruslili. Zato domácí na ledě dřeli a bojovali ", povídal o nešťastném utkání krnovský trenér Jiří Žurek.

Hned v polovině šesté minuty úvodní části se z nenápdné akce podařilo domácím vstřelit úvodní gól. Při signalizovaném vyloučení krnovského hráče kopřivnický Starman vystřelil od mantinelu na branku. Puk se na chviličku ztratil z dohledu a pak propadl přes Šlupinovu výstroj, nejspíše zároveň s hvizdem rozhodčího doklouzal za brankovou čáru. Sudí gól nakonec uznali. 1:0 pro Kopřivnici.

Krnovští se snažili srovnat, tlačili se do šancí, ale domácí se předháněli v obětavosti. A co prošlo, lapil spolehlivý brankář Unzeitig.obrana_hk_krnov_po_obdrzene_brance_v_koprivnici_20111001

„ Chtěli jsme útočit, ale dělali jsme zbytečné chyby ve středním pásmu. Domácí toho využívali a chodili do rychlých protiútoků. Pak se vždycky okamžitě vrátili a poctivě bránili ", komentoval momenty utkání Žurek.

Druhá třetina nijak nevybočila z vývoje utkání. Krnov se tlačil do útoku, hlavně jeho první útočná formace. Scházela ae ta lehkost, kterou Krnovští předváděli v předchozích třech utkáních. „ Vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Domící nám trošku udělili lekci z produktivity ", krčil rameny krnovský kouč.

Hned po jednatřiceti vteřinách závěrečného dějství udělal hosté obrovskou chybu v obraně. Odražený puk se dostal před Šlupinovu branku na zcela nekrytého domácího kapitána Bílka, který nekomromisně prostřelil krnovského gólmana, 2:0.

Až osm minut před koncem se prosadili i hosté. Kostovský našel přihrávkou ze středního pásma najetého Pavlicu. Krnovský střelec ujel po pravé straně a trefil přesně pod vyrážečku Unzeitiga, 2:1.

Přes velkou snahu to však bylo vše. Domácí obětavou a bojovnou hrou vybojovali nad Krnovem hubené vítězství 2:1.

„ Kopřivnice vyhrála zaslouženě. Ten zápas doslova ubojovali. Zato my jsme nejspíše urazili hokejové štěstíčko. Nedali jsme do utkání úplné maximum. Nebyli sjem schopni proměnit šance. S přibývajícím časem jsme byli nervóznější a nervóznější a naše snaha o ofenzivu se měnila v křeč ", zhodnotil utkání lodivod Krnova Jiří Žurek.

HC Kopřivnice – HK Krnov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

HC Kopřivnice: Unzeitig (Bouša) – Vermiřovský, Novák, Fojtík, Hrubý D., Starman, Jašek, Hanzlík, Bílek, Hrubý V., Vaculín, Merenda, Barčák, Chalupa, Jeřábek, trenér: Václav Slabý

HK Krnov: Šlupina (Mužík) – Rýpar, Tvardek, Matušinský, Marienka, Žídek, Kubík – Kostovský, Michálek, Pavlica, Holeš, Hudečka, Tichý, Tošenovjan, Trčka, Vaněk, trenér: Jiří Žurek