Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov naložil Hornímu Benešovu desítku

o_pavlica_hk_krnov_autor_hattricku_20111008Na toto utkání se těší všichni hokejoví příznivci v  našem okrese dlouho dopředu. Žádné utkání krajské ligy nepřitáhne na stadion tolik lidí jako derby Krnov – Horní Benešov. Vždycky je to bitva o každý metr ledu. Ovšem v sobotu mělo střetnutí na krnovském zimním stadionu až příliš jednostranný průběh. Krnovští zvítěžili vysoko 10:5.

Začátek ale pozdějšímu průběhu vůbec neodpovídal. Domácí začali hodně zakřiknutě a jen čekali, co udělá protivník.

„ Vůbec jsme neměli v držení puk, nebruslili jsme a Horní Benešov měl navrch ", komentoval první minuty kouč Krnova Jiří Žůrek. Do vedení mohli jít právě hosté z Horního Benešova, kteří si vypracovali dvě stoprocentní gólové šance. Obě ale svělými zákroky zlikvidoval Šlupina.

A udeřilo na opačné straně. Rychlou akci předvedli krnovští Michálek s Pavlicou, který také otevřel skóre derby. „ Po tomto gólu jakoby z našich hráčů spadla nervozita a začali jsme hrát to, co jsme si řekli v kabině ", povídal Žurek.

Krnovští zlepšili pohyb a hlavně efektivně napadali hornobenešovskou rozehrávku. Hosté začali dělat chyby a z těch také pramenily další branky v síti Martina Pospíšila. Do konce první části hry se na krnovské straně trefili ještě Hudečka, znovu Pavlica, Holeš a Tošenovjan.j_filip_hk_krnov_20111008 Horní Benešov tak po dvaceti minutách prohrával v Krnově 0:5.

Druhá třetina začala tam, kde ta první skončila, tedy povedenými brankovými akcemi domácích. Na 6:0 zvýšil hned v první minutě Pavlica a završil hattrick. Do konce páté minuty už Krnov vedl 8:0 zásluhou Filipa a Hudečky.

Ve dvacáté šesté minutě byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu krnovský Žídek. „ Byl to zákrok tělem, ale protihráč to nečekal. Navíc byla krev v obličeji, takže proto tak přísné vyloučení ", přijímal trest trenér domácích. V následné přesilovce se poprvé radovali i hornobenešovští, trefil se kapitán Fraš.

Do konce prostřední třetiny mohli fanoušci vidět ještě po jedné trefě na každé straně. Na 9:1 z pohledu Krnova zvyšoval Kubík po nepřesné rozehrávce obrany Benešova a kombinaci celého útoku. O druhý úspěch hostů se postaral opět v přesilovce Přibyla.

Poslední třetina už se ani nemusela hrát, utkání se jen dohrávalo a v podstatě se čekalo na konec. Domácím se podařilo vstřelit jubilejní desátou branku. Autorem byl kapitán Michálek, který si v zápase připsal i pět asistencí. Krnovští v poslední třetině výrazně polevili v obranné činnosti. Také proto se Hornímu Benešovu podařilo alespoň částečně zkorigovat výsledek debalku. Třemi zásahy v podání Vlašánka, Přibyly a Koschatzkého už jen zmírnili svou porážku. Krnovští hokejisté porazili svého okresního rivala vysoko 10:5.

„ Jsem hodně spokojen ", začal své hodnocení kouč domácích Žůrek a hned pokračoval: „ Máme z derby tři body a dali jsme deset gólů, to je paráda. Škoda těch inkasovaných branek, dostat doma pět je dost. Ale tři jsme dostali v oslabení. V zápase byly pasáže, kdy jsme opravdu hráli přesně, co jsme chtěli. Chtěli jsme vyhrát a to klukům na začátku svazovalo ruce, ale po prvním gólu už jsme šli jasně za vítězstvím ", dodal Jiří Žůrek.

Krátký video sestřih z utkání naleznete ZDE.

HK Krnov – TJ Horní Benešov 10:5 (5:0, 4:2, 1:3)

Branky: Pavlica 3 (Michálek 2, Kostovský 2, Matušinský), Hudečka 2 (Tošenovjan), Holeš (Michálek, Tošenovjan), Tošenovjan (Michálek), Filip (Michálek), Kubík (Hudečka, Michálek, Pavlica) – Fraš (Přibyla, Přibyla, Lhotský), Vlašánek (Fraš), Přibyla (Lhotský, Koschatzký, Zigmund)

HK Krnov: Šlupina (Mužík) – Rýpar, Tvardek, Matušinský, Marienka, Žídek, Dohnal – Kostovský, Michálek, Pavlica, Filip, Tošenovjan, Weiss, Tichý, Holeš, Hudečka, Kubík, Miškov, trenér: Jiří Žůrek.

TJ Horní Benešov: Pospíšil (25. Zeman, 34. Pospíšil) – Hejhal, Berka, Pělucha, Kukla, Vlašánek, Koschatzký, Palinčák, Zigmund, Přibyla, Kret, Lhotský, Čermák, Huska, Fraš, Trubka, trenér: Marek Harazim.