Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

O krnovském vítězství v derby rozhodla druhá třetina

j_hudecka_hk_krnov_na_vhazovani_20111112Očekávané druhé letošní měření sil v hokejové krajské lize mezi známými okresními rivaly přilákalo na hornobenešovský zimní stadión čtyři stovky příznivců obou táborů. Po šedesáti minutách utkání kvalitní úrovně se z vítězství radovali hosté z Krnova, kteří tak pokračují ve svém vítězném tažení.

Zaplněné tribuny hornobenešovské stadionu viděli od úvodního buly dobrý hokej. Oba týmy se snažily o útočné pojetí a nescházel ani potřebný důraz. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Před domácí brankou se ocitl hned v 2.minutě v šanci Holeš, ale skóre se ještě neměnilo. Na druhé straně  potáhl kotouč to třetiny hostů domácí kapitán Fraš, ale jeho spoluhráči na přihrávku před branku Krnova nedosáhli.

Ve 4.minutě se radovali hráči a příznivci krnovského mužstva. Svůj výborný výkon v zápase odstartoval veterán Hudečka, který našel dobře najetého Kostovského a hosté šli do vedení 1:0.

Hornobenešovští odpovídali stejnou mincí, ale narazili na výborného Šlupinu v krnovské svatyni. V 9.minutě se ale domácí dočkali. Vyrovnání zajistil v Horním Benešově z Opavy hostující Herman a začínalo se znovu - 1:1.

Na krnovských hráčích byla znát velká snaha a bojovnost. Hosté za to platili i častějším vylučováním. Naštěstí pro ně ale domácí své přesilové hry v utkání nevyužívali. V 15.minutě ohrozil bránu domácích Kostovský, brankář Vlašánek byl tentokráte na místě. V 19.minutě se probíjel obranou Krnova Herman, ale na stavu 1:1 po první části nic nezměnil.j_marienka_hk_krnov_20111112

Začátek prostřední části vyšel skvěle hostům. Ve 21.minutě se po spolupráci bývalého hornobenešovského hráče Weisse s Rýparem prosadil před brankou domácích Holeš a vrátil krnovským vedení - 2:1.

Domácí se snažili o odpověď, ale bez efektu. Ve 25. minutě přišla chvíle Hudečky, který projel od vlastní modré čáry celým kluzištěm přes všechny bránící domácí hráče a přesnou střelou pod levé víko domácího gólmana zvýšil náskok hostů na rozdíl dvou branek. - 3:1. Domácí nerezignovali a bojovali dále. Hosté pokračovali v aktivním hokeji a čekali na příležitost. Horní Benešov byl střelecky aktivní, ale krnovský gólman Šlupina nadále odolával. Ve 36. minutě se dostal Horní Benešov do dvojnásobné přesilové hry, ale ani tu nedokázal využít. Naopak po návratu jednoho z vyloučených krnovských hráčů ujel hostující kapitán Pavel Michálek a vstřelil čtvrtý gól do sítě nepříliš jistého Vlašánka - 4:1.

V oslabení hrající Horní Benešov odpověděl ještě v téže minutě. Po velkém nedorozumění a hrubé chybě v obraně hostů je potrestal gólem do prázdné brány Hejhal a vrátil do řad svého týmu malou naději.

Ve 39. minutě ale opět ukázal své kvality krnovský Hudečka, když projel mezi obránci Horního Benešova jako nůž máslem a jeho přesnou přihrávku před branku využil zblízka ke vstřelení páté branky Kubík.

Do závěrečné části nastoupil Horní Benešov již pouze se dvěmi pětkami hráčů a s velkou snahou o zvrat ve vývoji zápasu. Hosté se naopak snažili utkání kontrolovat a dostali se pod tlak. V 53.minutě se Horní Benešov dočkal snížení. Po asistenci Trubky prostřelil Šlupinu od modré čáry Zigmund a vykřesal naději pro svůj tým.

Hosté odpověděli protiútoky, ale střelecky se neprosadili. Horní Benešov byl aktivnější a stále dotíral na branku Krnova. Domácí si vypracovali i brankové příležitostí, s  jejich proměňováním ale byli na štíru a tak dvoubrankový náskok krnovského mužstva přetrvával až do samotného závěru.

V 59.minutě dostali hornobenešovští možnost přesilové hry, kterou posílili o dalšího hráče místo brankáře Vlašánka a hráli v šesti. Úspěch jim to ale nepřineslo. Pavel Michálek vyhrál buly ve své třetině, posunul kotouč dozadu na Matušinského a ten jej poslal přes celé kluziště do opuštěné svatyně domácích.

V samém závěru už pak jen vzrušila diváky šarvátka mezi hráči, ale na vítězství 6:3 ve prospěch Krnova nic nezměnila.

„ Do utkání jsme nastoupili s enormním úsilím, velkou touhou a vůli po vítězství a myslím, že to na mužstvu bylo znát. V první části jsme nedokázali využít vytvořené příležitosti, ale po celé utkání jsme měli velkou oporu v brankáři Šlupinovi. Ve druhé třetině jsme již byli produktivní a vytvořili jsme si potřebný náskok. Své sehrály i výborné individuální akce Hudečky, po kterých padly důležité branky. V poslední třetině, i když to na ledě nebylo možná až tak znát, jsme chtěli kontrolovat naše vedení a myslím, že se nám to podařilo. V závěru zápasu jsme pak pečetili naše, myslím, zasloužené vítězství ", řekl po utkání kouč Krnova  Jiří Žůrek.

Střetnutí zhodnotil krátce také vedoucí hornobenešovských hokejistů Jaroslav Srmiska: „ Viděli jsme výborné utkání a u nás určitě zatím nejlepší v sezóně. Navíc zápas probíhal ve vynikající atmosféře, kterou vytvořili příznivci obou týmů. Myslím, že jsme sehráli s kvalitním týmem Krnova poměrně vyrovnanou partii, o čemž svědčí i poměr střel na branku, kde jsme soupeře přestříleli 34:30. Výsledek určitě ovlivnily výkony brankářů, kde měl Krnov navrch, a také náš úzký hráčský kádr "

Sestřih z utkání je ke shlédnutí ZDE.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky a asistence: 9. Herman, 36. Hejhal, 53. Zigmund (Trubka) - 4. Kostovský (Hudečka), 21. Holeš (Weiss, Rýpar), 25. Hudečka, 37. Pavel Michálek, 39. Kubík (Hudečka), 59. Matušinský (Rýpar, Pavel Michálek)

vyloučení: 8:11, střely na branku 34:30

HK Krnov: Šlupina (Mužík) – Tomáš Michálek, Matušinský, Rýpar, Marienka, Tvardek, – Pavel Michálek, Kostovský, Tošenovjan – Holeš, , Weiss, Kubík – Hudečka, Tichý trenér: Jiří Žůrek

TJ Horní Benešov: Petr Vlašánek – Schreier, Trubka, Lhotský, Fraš, Zigmund – Pělucha, Bensch, Herman, Roman Vlášánek, Hejhal – Palinčák, Jurček, Brada, trenér: Marek Harazim.