Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov zvítězil potřetí v řadě

j_dohnal_hk_krnov_vitezne_ve_sternberku_20151025Krnovští hokejisté se po třech porážkách zvedli a dokázali dvakrát zvítězit. Šňůru chtěli prodloužit také na ledě Šternberku. A byl to hokej nahoru-dolů.

Ve stařičké hale patřil úvod zejména domácímu kolektivu. „Šternberk tam měl dvě nebo tři výborné gólové šance, ale podržel nás Tonda Mužík. Dokonce jednou vytáhl střelu skoro z prázdné branky,“ chválil svého brankáře trenér Krnova Jaroslav Plánovský.

V první třetině se Krnov ještě rozkoukával a zvykal si na nové prostředí, a tak žádná branka v této části hry nepadla. V první minutě prostřední části se však již skóre utkání měnilo. Po několika oslabeních dostali příležitost početní převahy také Krnovští a kapitán hostí Pavel Michálek po prodloužení Dohnalovy přihrávky Kostovským využil přesilovku. Vedení hostí však trvalo pouze šest minut když krnovská obrana nedokázala pokrýt před Mužíkem Šťastného a domácí tak dokázali srovnat skore utkání. Hosté druhou periodu přesilovkou brankově začali a po devatenácti minutách také skončili když Bednárkovo nahození protečoval do domácí svatyně Roman Ševčík.

j_kostovsky_hk_krnov_pred_sternberskou_brankou_20151025I ve třetím dějství padaly branky. Nejprve ve čtyřiačtyřicáté minutě Štěrnberk podruhé vyrovnal, nerozhodný stav ale opět dlouho nevydržel. Hned za tři minuty po domácím srovnání skore prostřelil Jan Weiss velmi dobře chytajícího domácího golmana Binara a Krnovští potřetí v utkání vedli. „Vždy jsme domácím odskočili, ale oni velmi rychle dokázali vyrovnat,“ poznamenal Jaroslav Plánovský. A na jeho slova došlo opět velmi brzy. Deset minut před koncem bylo opět srovnáno, 3:3. „Místo abychom zvýšili náskok, dostali jsme hodně nešťastný gól. Nahození z rohu před Tondou skočilo a pod paží zapadlo do branky,“ popisoval situaci zkušeny kouč.

Na konci utkání, když už to vypadalo že utkání spěje do prodloužení přišly velké chvíle krnovského kapitána Pavla Michálka. V osmapadesáté minutě vypálil od modré Bednárek a Michálek tečoval puk do Binarovi šibenice, 3:4.

V závěru utkání se ještě nechal vyloučit Martin Faksa a domácí to zkoušeli v šesti proti čtyřem bránícím hostům. Branku ale nevstřelili, naopak po prohraném vhazování vybojoval kotouč Pavel Michálek a do opuštěné svatyně završil svůj hattrick. „Bylo to velice dobré utkání. Jsem rád, že se kluci po třech porážkách zvedli a máme tři vítězství, dodá nám to sebevědomí do dalších utkání. Šternberk byl kvalitní soupeř, tým namixovaný ze zkušených hráčů, jako je třeba Aleš Zima, a z mladíků,“ hodnotil Jaroslav Plánovský.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HC TJ Šternberk – HK Krnov 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Branky: 27. Šťastný (Drla, Smětal), 44. Dobrý (Jurák, Zima), 50. Jurák (Dobrý) - 21. Pavel Michálek (Kostovský, Dohnal), 39. Ševčík (Bednárek), 47. Weiss (Tomáš Michálek), 58. Pavel Michálek (Bednárek), 60. Pavel Michálek

sestava Krnova: Mužík – Bednárek, Dohnal, Faksa, Tomáš Michálek, Vysloužil, Mrkva – Kostovský, Pavel Michálek, Ševčík – Otipka, Weiss, Tošenovjan – Holeš, Kubík, Havlíček (30. Vlček) – Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský