Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Čtvrté derby ovládli Krnovští

f_vanek_hk_krnov_slavi_branku_do_site_h_benesova_20160130Čtvrté hokejové derby mezi Horním Benešovem a Krnovem tentokrát hostil hornobenešovský zimní stadion. Tato utkání nemají nikdy předem jasného favorita, což potvrdilo i toto utkání.

„Tyhle zápasy bývají vždycky trochu vyhrocenější než proti jiným soupeřům. Ale taky to je většinou dobrý hokej hraný v tempu a velmi dobré, hokejové atmosféře" povídal kouč Krnova Jaroslav Plánovský.

A zhurta se začalo i tentokrát. Už na počátku čtvrté minuty se po přihrávce Ondřeje Pavlici prosadil v brejku Jan Kostovský. Jenže krnovská radost trvala jen osmadvacet vteřin. Za domácí dokázal vyrovnat Tomáš Lhotský, kterého se krnovské obraně nepodařilo pokrýt před vlastním brankovištěm. „Nedokázali jsme vyhodit puk ze třetiny a pak jsme nebyli dostatečně důrazní před vlastní brankou a soupeř nás potrestal," uvedl zkušený trenér.

V poslední minutě první třetiny se však přece jen stav zase změnil, Martin Otipka poslal blafákem hosty do vedení, když jej ve vlastním oslabení uvolnil Filip Vaněk. „Otipka se objevil po delší době. Sice nemá natrénováno, protože se teď soustředil na studium, ale byli jsme rádi, že nastoupil. I když to nebyl úplně on," říkal Plánovský.

j_weiss_hk_krnov_pred_brankou_benesova_20160130Vyrovnaný hokej pokračoval i v prostřední části. Šance se střídaly na obou stranách. Ujala se však jen jedna jediná. V sedmatřicáté minutě vystřelil Hejhal a neposedný kotouč proskákal až za brankovou čáru. „Byl to takový nešťastný gól. Filip Kolbert to chytil do klína, ale někudy mu ten puk prošel," podotkl Jaroslav Plánovský.

V posledním dějství získali navrch Krnovští. Dvěma brankami si vypracovali rozhodující náskok. V osmačtyřicáté minutě zaznamenal třetí gól hostí v oslabení  Kostovský, o čtyři minuty později pak navýšil v přesilovce Tomáš Kubík.

„Pak ale přišlo ještě drama. V poslední minutě jsme vyhodili na zakázané uvolnění a vzali si time out, ať si kluci odpočinou, protože nemohli střídat. Buly jsme ve vlastním pásmu sice vyhráli, ale nedostali puk z pásma. A Benešov dokázal skórovat," popisoval dramatické okamžiky krnovský kouč a ještě dodal: „Na úplném konci jsme měli ještě štěstí, soupeř trefil tyčku."

Trenér HK Krnov byl po utkání spokojený. „Za tři body ještě v derby jsme hodně rádi. Byl to vybojovaný zápas, chtěli jsme potvrdit to třetí místo, které zatím držíme. A to taky udržet chceme," říkal Plánovský. Krnováci mají těžké rozlosování, v sobotu je čeká vedoucí Orlová, ve středu pak druhá Studénka.

Domácí šéf Jaroslav Strmiska tolik důvodů k radosti neměl. „Vyrovnané, bojovné utkání za výborné atmosféry, zaplněné hlediště, takže derby jak má být. Krnov předváděl dobrý hokej a výsledkově se mu podařilo odskočit. V závěru jsme se vrátili do zápasu a deset vteřin před koncem jsme byli blízko vyrovnání, když jsme nastřelili tyč. Scházelo nám více štěstí. Budeme asi už bojovat o čtvrté místo,“ hodnotil Jaroslav Strmiska.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

TJ Horní Benešov - HK Krnov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky a asistence: 4. Tomáš Lhotský (Alexandr Lhotský), 37. Hejhal (Alexandr Lhotský), 60. Křesťan (Bensch, Alexandr Lhotský) - 4. Kostovský (Pavlica), 20. Otipka (Vaněk), 48. Kostovský (Faksa, Otipka), 52. Kubík (Tošenovjan, Weiss)

Horní Benešov: Pospíšil - Hejhal, Čermák, Bendík, Pavelek, Podzimný, Alexandr Lhotský, Trčka, Bensch, Vrábel, Vaněk, Schreier, Zigmund, Křesťan, Vlašánek, Tomáš Lhotský, Mičola, Parma. Trenér: Marek Harazim

Krnov: Kolbert - Bednárek, Hon, Dohnal, Tomáš Michálek, Lichý, Vysloužil - Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica - Kubík, Weiss, Tošenovjan - Holeš, Vaněk, Otipka - Holiš, Faksa, Havlíček. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}