Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Prohra s lídrem se vztyčenou hlavou

s_holes_hk_krnov_na_vhazovani_20160206Krnovští hokejisté přivítali v sobotu protivníka z nejtěžších, lídra krajské ligy z Orlové. Navíc domácímu kouči Jaroslavu Plánovskému chybělo hned pět klíčových hráčů. „Nebyli jsme zrovna v optimální sestavě. Chyběli nám Otipka, Faksa, Vaněk, Weiss a Kubík. Naopak Orlová k nám přijela v plné síle,“ povídal trenér Krnova.

Přes to všechno Krnovští dlouho drželi s favoritem krok. „Orlová byla určitě hokejovější, ale naši kluci předváděli dobrý výkon. Dokázali s Orlovou bruslit,“ říkal Jaroslav Plánovský. Hosté se už v první třetině dostali do několika slibných šancí, ale branku nevstřelili. To se nepodařilo, přes několik slibných příležitostí, ani domácím a tak úvodní část skončila bez branek.

V prostřední části se jako první prosadila Orlová, když domácí zaváhali při vlastní přesilovce s rozehrávkou. Jenomže už za tři minuty bylo vyrovnáno, to se trefil do šibenice hostujícího gólmana Ondřej Havlíček, kterého vyslal do brankové příležitosti Ondřej Pavlica. Jenomže těsně po polovině zápasu si hosté vzali vedení zpět, když krnovská obrana nepokryla dorážejícího soupeřova útočníka. „Začali jsme dělat zbytečné a hlavně hrubé chyby. A tak padl i druhý gól Orlové. Přímo jsme jim na ten gól nahráli,“ zlobil se Plánovský.

j_dohnal_hk_krnov_pri_obrane_vlastniho_golmana_20160206Na počátku třetí třetiny získala Orlová dvoubrankový náskok opět po individuální chybě a následném přečíslení domácí obrany. Gól naděje pak vstřelil dvanáct minut před koncem Pavel Michálek, když protečoval Bednárkovu střelu od modré mimo dosah gólmana Urbánka. „Zase chyby, chyby, chyby. Soupeř se díky tomu odstával do gólovek. Musím pochválit gólmana Filipa Kolberta, ten nás několikrát hodně držel,“ chválil brankáře Jaroslav Plánovský. Ve čtyřiapadesáté minutě se Orlové povedlo opět vedení pojistit. „Tři minuty před koncem jsme mohli dát gól do úplně odkryté branky. To by pak ještě bylo drama. Bohužel gólman nám to v poslední chvíli chytil,“ krčil rameny krnovský kouč.

I když jeho svěřenci prohráli, nebyl se zápasem zase tak nespokojen. „Prohráli jsme se vztyčenou hlavou. Nebýt těch hrubek, mohlo to být lepší. Není možné, aby první lajna dostala všechny čtyři góly. A vlastně jen ona jediná hrála ve stabilním složení. Každopádně Orlová si vyhrát zasloužila, má kvalitní tým,“ hodnotil Jaroslav Plánovský.

Fotogalerie ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV – HC ORLOVÁ 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a asistence: 27. Havlíček (Pavlica, Bednárek), 48. Pavel Michálek (Bednárek) – 24. Matějíček (Grepl), 33. Kotásek (Grepl), 43. Matějíček, 54. Štefanka (Grepl)

sestava Krnov: Kolbert – Bednárek, Hon, Tomáš Michálek, Dohnal, Olbrecht, Lichý – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Holeš, Havlíček – Holiš, Vysloužil, Ševčík. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}