Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov ztratil třígólové vedení, přesto zvítězil

o_havlicek_hk_krnov_pri_zteci_unicovske_branky_20160221Krnovští hokejisté chtěli na své úspěšné výsledky z poslední doby navázat i na ledě nevyzpytatelného Uničova se kterým do té doby třikrát vyhráli. Do jeho sestavy se vrátili už i Filip Vaněk 
s Martinem Otipkou, kteří zaujali místa ve třetím útoku se Štěpánem Holešem.

Jenomže v první třetině to nebyl zrovna hokej, který by zvedal diváky ze sedadel. „Z naší strany to bylo takové slabší. Nedali jsme si kloudnou přihrávku, puk nám odskakoval od hokejek. Ani soupeř si nic moc nevytvořil," povídal krnovský trenér Jaroslav Plánovský.

Proto není divu, že první třetina skončila bez branek a gólmani se moc nezapotili. Naštěstí ve druhé části se obraz hry změnil a začalo se konečně něco dít. 
V šestadvacáté minutě otevřel skóre ve vlastním oslabení Pavel Michálek, když zachytil nepřesnou soupeřovu rozehrávku a nedal domácímu gólmanovi šanci.  Ale krnovské vedení trvalo jen čtyři minuty a bylo srovnáno. Vzápětí krnovští ubránili dvojnásobné oslabení. Na góly bohatou šestiminutovku pak uzavřel navrátilec Otipka ve dvojnásobné převaze a zpoza branky znovu strhl vedení na stranu hostů.

Teprve v posledním dějství se opravdu začaly dít na ledě věci. 
V sedmačtyřicáté minutě nejprve další „ztracený syn" Vaněk z první prostřelil Axmana v domácí brance a po něm vzápětí Ondřej Pavlica vymetl pavučiny domácí branky. Uničov tak najednou musel dotahovat manko 1:4. Krnovští však najednou vypadli z role.

r_sevcik_hk_krnov_cloni_golmanovi_unicova_20160221„Kluci najednou vyráběli obrovské chyby. Soupeř na nás nijak nezatlačil, ale misto toho, abychom hráli na jeho polovině, nesmyslně jsme zaváželi puk do našeho pásma a tam ho ztráceli," zlobil se Jaroslav Plánovský a pokračoval: „Uničov pak vyrovnal úplně stejnými třemi góly. Vždycky nám sebrali kotouč, hodili ho před branku a bylo to tam. Od stavu 2:4 byli na koni,"

Domácím stačilo na vyrovnání pět minut a v padesáté čtvrté minutě bylo srovnáno. „Hned po vyrovnání jsme měli dvě obrovské šance, ale neproměnili jsme," poznamenal kouč.

Další komplikaci připravil svému mužstvu Jan Kostovský. „Byl tam na něj nepotrestaný faul. On pak měl krvané oči a najel do protihráče. Vyfasoval dvě plus deset," popisoval situaci Plánovský.

Krnov oslabení přežil 
a dvě minuty před koncem zavelel kapitán. Pavel Michálek trefil přesně a zajistil tři body. V poslední minutě ještě Krnovští dvakrát netrefili prázdnou domácí klec při power play Uničova. „Jsme rádi, že se nám zase povedlo vyhrát. I když jsme si to tedy notně zkomplikovali svými chybami. Ale jinak jsme byli v celém utkání lepší, takže tři body bereme zaslouženě," zhodnotil trenér HK Krnov.

Fotogalerie z utkání ZDE.

HC Uničov – HK Krnov 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)

Branky a asistence: 30. Peč (Kavulič, Paška), 49. Žajgla (Handl), 51. Žajgla (Paška), 54. Peč (Žajgla, Peč) – 26. Pavel Michálek, 32. Otipka (Weiss), 47. Vaněk (Holeš), 47. Pavlica (Kostovský), 58. Pavel Michálek (Vaněk)

sestava Krnov: Kolbert – Bednárek, Ševčík, Dohnal, Tomáš Michálek, Holiš, Vysloužil – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Havlíček, Weiss, Tošenovjan – Holeš, Vaněk, Otipka. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}