Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Obrat a sedm branek

j_weiss_hk_krnov_na_vhazovani_20160227V předposledním utkání krajské ligy a zároveň v posledním domácím přivítali hokejisté Krnova celek Šternberku. Krnovští chtějí dokončit soutěž na třetím místě, povinnost velela zvítězit. „Chtěli jsme se i s našimi fanoušky rozloučit vítězně, za to, že nás celou sezonu podporují," říkal kouč Krnova Jaroslav Plánovský.

Do branky se místo Filipa Kolberta tentokrát postavil Antonín Mužík. Jenže právě pro muže s maskou nezačalo střetnutí moc šťastně.

„Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, ale jak je naším dobrým zvykem, hned v šesté minutě jsme dostali gól," krčil rameny Plánovský a pokračoval: „Bylo to takové nahození, které Tondovi nešťastně propadlo kolem lapačky. Ale pak se zvedl a ve zbytku zápasu nás hodně podržel."

Branka Krnovem neotřásla a hlavní slovo si vzala druhá útočná řada. Jan Weiss třikrát milimetrově nahrál a jeho nabídek hned dvakrát využil Michal Tošenovjan a jednou Ondřej Havlíček, 3:1. „Ta první třetina byla perfektní. Kluci byli aktivní, kombinovali, bruslili, napadali, tak jak by to mělo být. Jenže pak zas přišel náš výpadek," uváděl krnovský trenér.

V prvních deseti minutách druhé části jakoby Krnováci zapomněli hrát hokej. „Bylo to špatné. Hrál jen soupeř. My jsme odevzdávali puky," zlobil se Jaroslav Plánovský.

o_havlicek_hk_krnov_v_obranne_cinnosti_20160227Šternberk přesně v polovině zápasu snížil. Ale pak vrátil dvougólový náskok domácím Filip Vaněk gólem z úrovně brankové čáry. Tahle branka vrátila krnovské hráče do pohody, kterou si přenesli i do posledního dějství. „To už byla taková pohoda. Sice jsme dostali dva góly, ale vstřelili jsme tři po moc krásných akcích," usmíval se Plánovský. O úspěchy se ve třetí třetině podělili Pavel Michálek, Ondřej Pavlica a podruhé v utkání také Ondřej Havlíček.

„Konečně jsme zase byli kompletní. Hráli i Vaněk s Otipkou. Oni jsou takoví hodně draví a výbušní, na hokej v jejich podání se hrozně hezky dívá. Výborně zahrála druhá lajna, ta dala čtyři góly, tam musím vyzdvihnout Honzu Weisse, který u všech asistoval. Dával to klukům prakticky do prázdné," hodnotil utkání a chválil své svěřence Jaroslav Plánovský a pokračoval: „Hráli jsme na čtyři útoky, byl to poslední zápas doma, tak jsem chtěl nechat hrát všechny. Kluci ale střídali po třiceti vteřinách, takže byli pořád v tempu."

Krnovské čeká v sobotu poslední utkání sezony, zavítají na led Nového Jičína. „Už nám budou chybět právě Vaněk s Otipkou, ale přesto chceme natáhnout tu naši vítěznou šňůru a vybojovat si konečné třetí místo," uzavřel kouč HK Krnov.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov - HC TJ Šternberk 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

Branky a asistence: 9. Tošenovjan (Weiss, Havlíček), 12. Tošenovjan (Weiss, Havlíček), 19. Havlíček (Weiss, Tošenovjan), 37. Vaněk (Otipka), 50. Pavel Michálek (Kostovský), 52. Pavlica (Kostovský, Pavel Michálek), 56. Havlíček (Weiss, Tošenovjan) - 6. Spurný (Hánl), 30. Hánl (Smětal, Anděl), 51. Spurný, 54. Hánl (Spurný, Dobrý)

sestava Krnov: Mužík - Bednárek, Ševšík, Tomáš Michálek, Vysloužil, Lichý, Hon - Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica - Havlíček, Weiss, Tošenovjan - Holeš, Vaněk, Otipka - Holiš, Kubík, Olbrecht. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}