Hokej v Krnově slavil čtyřicet
Image Caption

vítěz čtvrtfinálového derby KLM 2016/2017

Image Caption

vítěz čtvrtfinále KLM 2013/2014

find us on

Banner

Partneři HK Krnov

Hokej v Krnově slavil čtyřicet

f_planovsky_hk_krnov_likviduje_najezd_opavskeho_utocnika_20161001Netradiční hokejová akce se odehrála v sobotu na zimním stadionu v Krnově. Místní hokejový klub hrající krajskou ligu totiž slavil jubileum, čtyřicet let od svého založení. K exhibičnímu utkání si pozval mužstvo opavského Slezanu, celek z druhé ligy.

Akce měla slavnostní ráz. Nejprve byli oceněni dva bývalí hráči, trenéři a funkcionáři klubu, pánové Milouš Dvořák a Oldřich Dušek. Oba patří k první generaci hráčů, která stála u zrodu hokeje v Krnově. Oba se věnovali také trénování.

Milouš Dvořák stál dlouhá léta v čele hokejového klubu jako předseda. Oldřich Dušek stále působí u krnovských mužů jako kustod. Tento nestor krnovského hokeje byl letos také oceněn městem při vyhlašování Sportovce roku za celoživotní přínos v oblasti sportu.

Oba pak společně s dalším bývalým vynikajícím hráčem a kapitánem Krnova Květoslavem Bašistou a panem Radoslavem Moravcem ze společnosti Strojosvit pokřtili zbrusu nové dresy.

m_vyslouzil_hk_krnov_brani_ofenzivu_opavy_20161001A pak už začal zápas. Úvodního buly se ujal právě Květoslav Bašista. První třetina utkání vůbec nevypadala, že by se střetly týmy z různých úrovní soutěží. Šance střídala šanci, samozřejmě jak je při takových zápasech zvykem, moc se nebránilo.

A tak své kvality museli prokázat oba brankáři – opavský Michal Wanecki a především Filip Plánovský v brance Krnova. Poprvé se postavil proti svému mateřskému oddílu a od první minuty Opavě dokazoval, že byla chyba nenechat si jej v sestavě. Inkasoval až po třinácti minutách ze třetí dorážky.

V první přestávce se na ledě objevil hokejový potěr. A opět se střetli se Krnováci s Opavou. Zásluhou oddílu HK Krnov mládež se práce s mládeží za poslední sezony hodně rozvinula a přináší úspěchy. Do druhé třetiny nastoupily týmy vlažněji, což se na skóre hned projevilo. Opavští skórovali dvakrát během několika sekund.

V půlce vystřídal Plánovského Antonín Mužík a hosté ho hned přivítali sprškou střel. A také dvěma trefami. Po dvou třetinách Krnov prohrával 1:5.

s_holes_hk_krnov_na_vhazovani_20161001Druhá pauza byla ve znamení dovednostních soutěží. Nejprve se jela štafeta, kdy tři bruslaři jeden po druhém obkroužili hřiště a museli si jako štafetový kolík předat hokejku. Krnovští Opaváky v této disciplíně předčili. Pak následovaly nájezdy. Ani jeden z domácích hráčů na Waneckého nevyzrál, zatímco Opava byla úspěšná hned dvakrát.

Přesto se Mužík blýskl chyceným blafákem á la Peter Forsberg. V přesnosti střelby pak krnovský Radek Vlašánek překonal soupeře Lukáše Vrabela.

Do třetí třetiny se z legrace otočilo skóre a hosté rázem prohrávali. Navíc v prvních dvou minutách vstřelili Krnovští další dva góly. Opavu to vyburcovalo k větší aktivitě a hokej zase získal na atraktivitě. Obě strany chodily do soubojů, nikdo nic nevypouštěl. Oba týmy zaznamenaly po třech brankách a třetí část skončila smírně 3:3. Celkové skóre 4:8 pak hovořilo ve prospěch Opavy.

Sobotní podvečer byl jistě více než důstojnou oslavou pro náš okres tak významného hokejového výročí.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HK Opava 4:8 (0:1, 1:4, 3:3)

Branky: 29. Vysloužil, 41. Kostovský (Pavlica, Pavel Michálek), 42. Kysučan (Vaněk), 51. Pavlica (Kostovský, Ševčík) – 13. Svoboda (Štindl), 25. Herman (Grygar, Lukáš Černý), 25. Svoboda (Vrabel), 31. Vrabel (Rousek, Štindl), 34. Svoboda (Štindl, Vrabel), 45. Štindl (Rousek, Svoboda), 45. Vrabel (Štindl, Rousek), 49. Herman (Grygar, Tůma)

sestava HK Krnov: Filip Plánovský (30. Mužík) – Vysloužil, Dohnal, Tomáš Michálek, Volf, Ševčík –Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Tošenovjan, Vlašánek, Kysučan – Holeš, Vaněk, Kubík, Martin Otipka, Havlíček. Trenér: Jaroslav Plánovský

sestava HK Opava: Wanecki (Fichna) - Černý T., Glos, Slavík, Tůma, Vrabel, Hon - Grygar, Černý L., Herman, Svoboda, Štindl, Rousek, Blahuta, Nardelli, Fedor. Trenér: Pavel Hulva

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • No feeds found!