Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Povinné body z Jičína

r_vlasanek_hk_krnov_autor_druhe_branky_20161012Na led Nového Jičína neodjížděli hokejisté Krnova rozhodně v kompletní sestavě. Například z tradičního prvního útoku zbyl jen kapitán Pavel Michálek.

To ale hostujícímu celku vůbec nevadilo a od počátku se do rezervy Nového Jičína zakousl. Krnovští si od počátku vytvářeli šanci za šancí. „Dobře jsme bruslili a Nový Jičín přehrávali. Těch šancí tam bylo opravdu neuvěřitělně hodně. Jenže se trápíme v koncovce," říkal trenér Jaroslav Plánovský a pokračoval:

„Na druhou stranu musím říct, že proti takovýmto soupeřům se hraje hodně těžko. Jsou zalezlí a zuby nehty brání." Také proto skončila první třetina bez branek, i když měl Krnov výraznou převahu.

Naštěstí kýžená první branka přišla. Hned v osmatřicáté vteřině prostředního dějství se trefil René Kysučan, když ve skrumáži před domácí brankou dorazil vyražený kotouč za gólmana - 0:1. Pak hosté pokračovali v dobývání branky Nového Jičína. „Několikrát jsme mohli poodskočit, ale ta naše koncovka byla opravdu jalová," kroutil hlavou zkušený kouč Krnova.

m_otipka_hk_krnov_v_novem_jicine_20161012Po druhé třetině, kdy na ukazateli stále svítilo nejtěsnější skóre, přišly změny v sestavě. „Dali jsme to nejsilnější do prvních dvou útoků, abychom vedení pojistili. Třetí útok měl hrát tak, aby neinkasoval," objasnil Jaroslav Plánovský.

Novojičínští se také v několika příležitostech objevili, ale na Antonína Mužíka nevyzráli. V pětačtyřicáté minutě přišel druhý krok k vítězství v podobě branky Radka Vlašánka, který se do třetí třetiny přesunul k Michálkovi s Tošenovjanem - 0:2. Spolupráce nově vzniklého útoku fungovala i dále. Definitivní pojistku přidal pět minut před koncem Michal Tošenovjan po přihrávce Radka Vlašánka. Krnovští po delší době nedostali ani gól a odvezli si z Nového Jičína tři body.

„Jsem rád, že jsme to zvládli. Po celé utkání jsme byli lepší, soupeř moc nekousal. Mají sice v kádru mladé kluky, kteří jsou rychlí, ale byli málo důrazní. Musíme ale zapracovat na zakončení, to bylo žalostné. Ale zase na druhou stranu nedostali gól," hodnotil duel krnovský trenér Jaroslav Plánovský.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HC NOVÝ JIČÍN B – HK KRNOV 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Kysučan (Weiss, Holeš), 45. Vlašánek (Pavel Michálek, Ševčík), 55. Tošenovjan (Vlašánek)

sestava Krnov: Mužík – Volf, Faksa, Vysloužil, Ševčík, Hon, Tomáš Michálek – Holeš, Weiss, Kysučan – Tošenovjan, Pavel Michálek, Havlíček – Otipka, Vlašánek, Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}