Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Antonín Mužík: Tohle se mi ještě nikdy nepovedlo

a_muzik_hk_krnov_rozhovor_po_utkani_20161117Po utkání brankář Krnova Antonín Mužík jenom zářil, druhé čisté konto v řadě, ale nepřeceňoval a chválil hlavně své spoluhráče.

Dvě nuly po sobě, na to se dobře dívá, že?
(usmívá se) To ano, ale musím říct, že jsem měl strašně moc štěstí. Kluci hráli přede mnou perfektně, za to jim musím poděkovat.

Pamatujete, kdy se vám to povedlo naposledy?
Nepovedlo se mi to tady v Krnově ještě nikdy. Je to poprvé, ale klidně by to tak mohlo pokračovat dál (směje se).

Liší se nějak ta dvě čistá konta, v Novém Jičíně a teď proti Rožnovu?
V Novém Jičíně to byl takový poklidný zápas, kdy jsem měl hodně málo zákroků. Mohli jsme soupeře porazit daleko víc, než jenom 3:0. Proti Rožnovu to bylo trochu horší. Rožnov střílel častěji, takže jsem byl v permanenci. Ale to bylo na druhou stranu dobře.

V čem vás Rožnov zlobil nejvíce?
Těžko říct, ale asi v přesilovkách. Tam měli dobré šance. A taky ve druhé třetině jezdili často do přečíslení dva na jednoho. Parkrát tam jeli i sami, ale naštěstí se jim nepodařilo pořáádně zakončit. Ale to všechno plynulo z našich chyb, kdy jsme začali propadat.

Ve druhé třetině jste hráli oslabení tří proti pěti a ubránili jste se. To byl asi jeden z klíčových momentů, že?
To určitě. Bylo to za stavu 1:0, a kdyby se Rožnovu podařilo dát gól, asi by zápas nabral trichu jiný směr. Ale musím říct, že kluci to oslabení odehráli výborně. Nepustili soupeře do nějakých nebezpěčných střel, pár jich tam bylo, ale všechno šlo do mě.

Ještě dvě minuty před koncem jste hráli oslabení.
No to jsem si říkal, že se už na to kluci trochu vydlábli a kolikrát mě tam nechali samotného, ale dopadlo to dobře. Jednou jsem tam měl i štěstí, kdy zazvonilo břevno. Kdyby to šlo trochu níž, je to gól.

Nastoupil jste ke dvěma zápasům za sebou po delší době. Více utkání má na kontě Filip Kolbert. Nejsou ty dvě čistá konta trochu hozenou rukavicí?
(směje se) To ne. Všechno skončí a zase se vystřídáme. Teď se sešly dva zápasy, které se nám povedly. Kluci hráli výborně a ta čistá konta jsou něco navíc.

{jcomments on}