Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnov přežil šok a pak udeřil

a_muzik_hk_krnov_zasahuje_proti_porube_20171014Hokejisté Krnova sice měli proti béčku Poruby katastrofální vstup do utkání, pak se ale postavili znovu na nohy a urvali velmi cenné vítězství, které zařídil rozhodující brankou Tomáš Polok.

Zaplněná tribuna v Krnově sledovala zajímavý hokej, ještě předtím se ale držela minuta ticha jako vzpomínka za náhle zesnulého pana Oldřicha Duška, bývalého krnovského hráče, trenéra a hokejového činovníka. Rezerva Poruby vedená exopavským trenérem Karlem Suchánkem začala luxusně a v 7. minutě vedla 2:0.

„Před utkáním jsme se bavili o tom, že si musíme dát pozor na začátek. Nakonec jsme vyrobili dvě chyby, které soupeř potrestal,“ kroutil hlavou trenér Krnova Jaroslav Plánovský. Krnováci se po ospalém začátku začali zvedat od poloviny periody. První vlaštovkou byl únik Tomáše Poloka, jenž byl při zakončení faulován a následné trestné střílení ještě neproměnil. „Tomáš penaltu nedal, puk mu sjel z hokejky. Přitom v tréninku nájezdy s přehledem proměňuje,“ podotkl domácí kouč.

k_benes_hk_krnov_pred_brankou_poruby_20171014Krnováci i nadále zvyšovali obrátky. Ve dvanácté minutě našel Radek Vlašánek v pásmu Reného Kysučana, který se protáhl před soupeřovým gólmanem a z úhlu zakončil do šibenice - 1:2. Když za další minutu srovnal Ondřej Havlíček, začínalo se znovu. „Poruba sice rychle vedla, ale že by nás přehrávala, to ne,“ podotkl Jaroslav Plánovský.

Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů. Oba brankáři odolávali. Nám se nakonec podařilo vstřelit branku,“ usmál se trenér Krnova. Rozhodující úder si domácí hráči připravili s třicáté sedmé minutě. Po pravé straně se natlačil před soupeřovu branku Radek Vlašánek, který však ještě úspěšně nezakončil. Vyražený kotouč se dostal k Tomáši Polokovi, který pohotovou a přesnou střelou dokončil krnovský obrat v utkání.

Třetí třetina byla nahoru, dolů. Šance se střídali a obou stranách. Největší příležitost pojistit krnovské vedení měl aktivně hrající Radek Vlašánek, když se natlačil před porubskou svatyni, úspěšnému zakončení však stála v cestě branková konstrukce. „Ve třetí části jsme si vítězství pohlídali,“ zakončil Plánovský.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK Krnov – HC RT TORAX Poruba 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Kysučan (Vlašánek), 15. Havlíček (Nardelli), 37. Polok (Vlašánek) – 3. Buček (Kunček, Sysala), 7. Vidlák (Rosypka, Štěpán)

sestava Krnov: Mužík – Bednárek, Mosler, Dohnal, Ševčík, Hon, Vysloužil – Kostovský , Polok, Vlašánek – Beneš, Michálek, Kysučan – Havlíček, Nardelli, Tošenovjan. Trenér: Jaroslav Plánovský

{jcomments on}