Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Vyrovnaný zápas v prodloužení pro Bohumín

j_kostovsky_hk_krnov_strelec_uvodni_branky_20171202V sobotu 2. 12. se proti Krnovu postavil aktuálně třetí tým Krajské hokejové ligy mužů, Bohumín. Soupeř si již pět zápasů drží svou neporazitelnost, takže zdolání Bosporu bylo pro domácí od začátku velkou výzvou.

Domácí do utkání vstoupili aktivněji, již v druhé minutě našel Jaromír Bednárek na útočné modré Reného Kysučana, který se tak ocitl sám před hostujícím brankářem Šrámkem, bohužel bez brankového efektu.

Domácí zpočátku zdobila přesná rozehrávka, soupeře do páté minuty utkání vůbec nepustili do svého obranného pásma. Ve 14. minutě otevřel skóre po krásné individuální akci bohumínský David Mikšan, který rychlým obratem kolem branky překvapil Antonína Mužíka  krnovské brance. Vzápětí se v 15. minutě po přihrávce Reného Kysučana z mezikruží prosadil Jan Kostovský. V závěru první periody se šance objevovaly na obou stranách, mužstva odcházela za stavu 1:1.

Start druhé třetiny se vydařil především domácím, když střela Kysučana rozezvučela tyč Šrámkovy branky. V následujících minutách se zápas odvíjel v rychlejším tempu, šance domácích střídaly řadu příležitostí na straně druhé. j_hon_hk_krnov_pri_presilovce_20171202Na tyči skončila střela Radka Vlašánka. Zásluhou dobrých výkonu obou brankářů se tak stav utkání po druhé třetině nezměnil.

Poslední perioda pokračovala v nastoleném tempu, kdy se oba týmy snažily zúročit své gólové příležitosti a převést tak vedení na svou stranu. Krnovským se to podařilo ve 46. minutě, kdy Ondřej Kosina z úhlu vystřelil, puk prošel za nic netušícího brankáře Šrámka. Na tlak domácího týmu navázal Radek Vlašánek, který podruhé v utkání nastřelil konstrukci branky. Na 3:1 pak zvyšoval Pavel Michálek. Domácí se tak dvěma slepenými góly rázem dostali do dvoubrankového vedení a zápas se zdál být rozhodnutý. Bohumín góly Krnova donutily pokusit se změnit vývoj utkání, dvěma góly v následujících minutách zápasu tak korigovali stav na 3:3.

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém mohli být diváci svědky hry ve třech hráčích na obou stranách. Domácí si hned v úvodu vytvořili několik příležitostí, drželi se v útočném pásmu, hostující tým nepustili do útoku. Bospor se však přeci jen ve 64. minutě prodloužení prosadil, když kapitán Marek Ivan tečí nahozeného puku překonal Mužíka, a z utkání si tak hosté domů odvezli dva body. Domácí, z divácky atraktivního a vyrovnaného utkání, berou jeden bod.

Následující víkend změří své síly Krnov se soupeřem z Rožnova pod Radhoštěm.

HK KRNOV -HC BOSPOR BOHUMÍN  3:4 PP (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)

branky Krnov: 15 Kostovský (Kysučan), 46 Kosina (T. Michálek), 47 P. Michálek (Kostovský)

sestava Krnov: Mužík (Novák) - Mosler, Dohnal, Bednárek, T. Michálek, Vysloužil, Hon, Volf - Vlašánek, Polok, Svoboda, Kysučan, P. Michálek, Kostovský, Beneš, Nardelli, Havlíček, Kosina