Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Poslední utkání v roce za tři body

m_vyslouzil_hk_krnov_strelec_treti_branky_20171229Poslední pracovní den v letošním roce odcestovali krnovští hokejisté k utkání 20.kola Krajské ligy mužů do Nového Jičína. Pokročilý termín utkání výrazně ovlivnil složení týmu, který nakonec do Nového Jičína odcestoval s dvanácti hráči v poli z nichž byli pouze tři klasičtí obránci. Trenér Plánovský si tak v obraně musel vypomoci kapitánem Pavlem Michálkem. V brance dostal poprvé v sezóně od počátku příležitost Jiří Novák.

Krnovácí nevstoupili do utkání optimálně. Již po první půl minutě hry byl vyloučen Tomáš Michálek. Krátce po skončení početní převahy domácích si šel odpykat další trest Krnovských Martin Otipka. Obě vyloučení přestáli hosté bez obdržené branky, Jiří Novák v brance Krnova se však musel činit, aby udržel čisté konto. První branka utkání padla až v poslední minutě první třetiny. Ondřej Kosina našel uprostřed ledové plochy Radka Vlašánka, který ujel oběma obráncům a nedal, jinak velmi dobře chytajícímu, domácímu gólmanu Kohnovi šanci - 1:0.

Druhá třetina nepatří k oblíbeným částem hry krnovského týmu. Obdobně jako v předchozích utkáních se jim v tomto časovém úseku hry nedařilo. Po necelých dvou minutách hry se prosadil před Novákovou brankou Pecha.

t_polok_hk_krnov_strelec_vitezne_branky_20171229Následující přesilovku Krnova využil střelou od modré Michal Vysloužil. Vedení hostí ale netrvalo dlouho a po brejku překonal hostujícího gólmana domácí Patrik David. V polovině utkání hráli Krnováci přesilovku po faulu na Jana Kostovského. Špatnou rozehrávku obranců v útočném pásmu využili domácí k dalšímu brejku a Jiří Novák v krnovské brance kapituloval potřetí.

Obdržená branka jako by hosty probudila a začalo se hrát pouze na branku domácích. Vyrovnávací branku vsítil Radek Vlašánek, který usměrnil přihrávku Tomáše Michálka za Kohnova záda.

Třetí perioda se nesla ve znamení souboje krnovského útoku s gólmanem Kohnem, který si odskočil vypomoci novojičínským mladíkům z druholigového áčka. Pytel brankových příležitostí protrhnul až pět minut před koncem Tomáš Polok dorážkou Holešovy střely, kterou domácí gólman neudržel ve výstroji. Ve zbývajícím čase naordinoval kouč hostujícího týmu Jaroslav Plánovský důslednou obranu.

Necelé dvě minuty před koncem odvolali Novojičínští gólmana a snažili se srovnat skóre utkání při power play. Ohrozit prázdnou branku domácích se snažili Lukáš Svoboda a Jan Kostovský, jejich střelecké pokusy však několikrát skončily těsně vedle tyčí domácí svatyně a následné zakázané uvolnění vždy vrátilo hru před Jiřího Nováka.

Konec utkání si již hosté pohlídali a i přes vyloučení Jiřího Hona tři vteřiny před koncem se již skóre neměnilo.

HK NOVÝ JIČÍN B - HK KRNOV  3:4 (0:1, 3:2 0:1)

branky Krnova: 20. Vlašánek (Kosina, Vysloužil), 26. Vysloužil (Weiss), 36. Vlašánek (T. Michálek, Polok), 55. Polok (Holeš)

sestava Krnova: Novák (Mužík) - Hon, Vysloužil, T. Michálek, P. Michálek - Vlašánek, Polok, Svoboda, Otipka, Weiss, Kostovský, Kosina, Holeš  trenér: Jaroslav Plánovský