Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Tři branky v poslední minutě

K prvnímu utkání v Novém roce nastoupili svěřenci trenéra Jaroslava Plánovského na domácím ledě proti Orlové. Ta stále drží první místo v soutěži, i když výkony týmu nejsou zdaleka tak dominantní jako tomu bylo v sezóně minulé. Krajská hokejová liga vstoupila do posledního kola základní části a čelo soutěže je poměrně vyrovnané, o čemž svědčí nízké bodové rozpětí zejména mezi třetím a sedmým týmem v tabulce.

Krnovští, tak věděli, že je potřeba v domácím prostředí neztrácet body a přiblížit se tak čtvrtému místu v tabulce, které zajišťuje výhodu domácího prostředí pro úvodní zápas play off.

Krnov nastoupil v pozměněné sestavě, do níž z důvodu zranění, nemohl zasáhnout nejproduktivnější hráč týmu, Radek Vlašánek. Do branky se poprvé na domácím ledě od začátku zápasu postavil Jiří Novák.

Domácí do utkání vstoupili s nasazením, drželi se v útočném pásmu a hostující gólman Urbánek musel být neustále ve střehu, za zmínku stojí šance ze druhé minuty utkání, kdy dvojíce Michálek - Kostovský kombinovala až do prádné branky, kterou však Jan Kostovský ve finále minul. Na druhé straně se o rozruch postarali hosté, jednu ze střel zastavila tyč Novákovy branky.

V šesté minutě šikovně otevřel skóre Tomáš Polok, jež pohotově reagoval na Moslerovo nahození. Následnou snahu hostí o vyrovnání svou opakovanou nedisciplinovaností podpořili domácí, Orli tak měli možnost dlouhé přesilové hry pět na tři. I přes povedené kombinace v útočném pásmu se jim nepodařilo vsítit gól. Domácí tým kvalitními zákroky podržel Jiří Novák. Vzápětí došlo opět k vyloučení na straně Krnovského celku, což hrálo do karet hostům ve snaze o vyrovnání. Domácí sehráli oslabení na výbornou, Orlová se opakovanými pokusy nebyla schopna udržet v útočném pásmu, naopak se do šance dostal René Kysučan, jehož úmysl ale hostující brankář vystihl.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako konec první periody, a to snahou Orlové o vyrovnání, což se ve 26. minutě podařilo, Deutsch upravil skóre na 1:1, když se nahozený puk otřel o lapčku domácího gólmana a došoural se do branky. j_weiss_hk_krnov_autor_dvou_branek_do_site_orlove_20180106Orlovskému celku vyrovnání vlilo novou krev do žil, obrat v utkání po dalších dvou minutách zařídil Benka-Rybár po brejku dva na jednoho. Opět se tak potvrdilo, že úspěšné zvládnutí druhé třetiny, zůstane pro domácí prozatím nedosažitelnou metou. Řada šancí na obou stranách se již neujala, a tak do kabin odcházel spokojenější tým Orlové s jednogólovým náskokem na soupeře.

O vyrovnání se v 47. minutě postaral Michal Tošenovjan, který tečoval Holešovu střelu před golmanem Urbánkem. Vyrovnávací gól domácí tým jednoznačně nakopl k větší aktivitě, Krnov měl od této chvíli více ze hry. Přesilovou hru v 50. minutě utkání po řadě přihrávek zužitkoval bombou do modré Patrik Mosler, pro kterého to byla premiérová trefa v Krnovském dresu, čímž vrátil vedení na stranu domácích.

V závěru zápasu se nejprve při soupeřově power play do prázdné brány trefil Jan Weiss a dvougólový náskok v poslední minutě se zdál být bezpečný. Orlovští přesto dále pokračovali ve hře bez brankáře a tvrdou ránou od modré dokázali snížit. V dramatické poslední minutě utkání a pokračující power play pak  Jan Weiss znovu trefil prázdno branku a zpečetil tak vítězství krnovského celku.

V příštím týdnu Krnov změří síly hned dvakrát. Ve středu se postaví proti Frýdku-Místku, v sobotu v 17 hodin pak na svém ledě přivítají tým Poruby.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV - HC ORLOVÁ  5:3 (1:0, 0:2, 4:1)

branky Krnov: 6. Polok (Mosler), 47. Tošenovjan (Holeš, Bednárek), 50. Mosler (Polok), 60. Weiss (Svoboda), 60. Weiss

sestava Krnov: Novák (Mužík) - Mosler, Dohnal, Kysela, Galvas, Vysloužil, Bednárek - Svoboda, Polok, Weiss, Kysučan, Michálek, Kostovský, Tošenovjan, Holeš, Havlíček,  trenér: Jaroslav Plánovský