Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnovští Orlovou potrápili, podlehli po vyrovnaném boji

m_tosenovjan_hk_krnov_po_semifinale_s_orlovou_20170304Hokejisté HK Krnov se do finále krajské hokejové ligy nepodívají. Po úvodní prohře v semifinálové sérii v Orlové v prodloužení, podlehli i na domácím ledě a sezona pro ně skončila. Největšímu favoritovi soutěže však byli více než vyrovnaným protivníkem.

Sobotní duel ve velice slušně zaplněné, krnovské hale začal hodně opatrně, bylo vidět, že ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a první inkasovat. Pokud se hráči dostali v obranném pásmu do úzkých, volili jednoduché vyhození, kolikrát radši za cenu zakázaného uvolnění. Hrálo se také neuvěřitelně ukázněně, však na každé straně bylo za šedesát minut vyloučena pouze dvojice hráčů.

Rozruch vzbudila až poslední minuta první třetiny. Tři vteřiny po jejím začátku šla Orlová do protiútoku. Lenomar nahodil puk na Kolberta v krnovské brance, ten skákavý kus pryže neudržel a Juhász jej přes obránce dotlačil do sítě. Jenže devatenáct sekund před sirénou přišla blesková krnovská odpověď.

Krnov se usídlil ve třetině hostí. Roman Ševčík vypálil od modré, kotouč byl však sražen za branku. Tam jej ale ukořistil Tošenovjan, našel mezi kruhy Štěpána Holeše a ten zavěsil puk pod víko Gleichovy branky, 1:1.

Prvních deset minut druhé části byla pětistovka diváků svědky živějšího hokeje. Obrovskou šanci měla Orlová. Po zaváhání domácí obrany jel hostující útočník sám na brankáře Kolberta. Ten neuvěřitelným zákrokem zachránil a pokryl i další dorážky.p_michalek_hk_krnov_v_semifinale_proti_orlove_20170304

Krnovští odpověděli několika náznaky příležitostí, ale s nimi si zase poradil orlovský gólman Gleich. Orlová však byla na koni a zatlačila domácí do obrany, ti odolávali jen díky obětavosti a skvělému Kolbertovi.

Od třetího dějství opět pokračovaly „šachy na ledě". K dobrým střelám se dostali Weiss, Holeš nebo Kostovský, ale žádná se neujala. Až přišla osmačtyřicátá minuta a buly v obraném pásmu Krnova. Orlová jej vyhrála, přišlo přenesení hry na druhý kruh, odkud Zientek propálil Kolberta, 1:2. Velkou šanci srovnat měli domácí okolo jednapadesáté minuty, kdy hráli přesilovku pět na tři. Bohužel se nedokázali prosadit.

V závěru se Krnov odhodlal ke hře bez brankáře. Velkou příležitost měl Martin Otipka, ale z mezikruží našel jen Gleichovu lapačku. Na začátku poslední minuty pak přišla při domácí power play pojistka Orlové, když Pavlát trefil prázdnou branku. Definitivní tečku za krnovskou sezonou udělal půl minuty před sirénou Voznica, který vykoupal Kolberta blafákem a určil konečné skóre na 1:4.

I když Krnov Orlovou neporazil, zanechal velice příznivý dojem. Velikého favorita opravdu potrápil víc, než si Orlovští před sérií vůbec připouštěli.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV – HC ORLOVÁ 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a asistence: 20. Holeš (Tošenovjan, Ševčík) – 20. Juhász (Lenomar), 48. Zientek (Štefanka, Pavlas), 60. Pavlát (Zakuťanský), 60. Voznica (Deutsch)

sestava Krnov: Kolbert (Plánovský) – Bednárek, Hon, Dohnal, Vrabel, Vysloužil, Ševčík – Kostovský, Pavel Michálek, Vlašánek – Otipka, Weiss, Kubík – Holeš, Havlíček, Tošenovjan – Závodník. Trenér: Jaroslav Plánovský.