Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Krnovští hokejisté porazili lídra z Kopřivnice

d_matusinsky_hk_krnovHokejisté HK Krnov si po vítězství na ledě Horního Benešova vyšlápli i na vedoucí celek krajské soutěže Kopřivnici, vyhráli 4:3. Krnovští hokejisté jsou ve formě. Prokázali to doma proti Kopřivnici. I když už prohrávali o dva góly, zápas otočili.

Výbornou formu z posledních zápasů krajské hokejové ligy prokázali krnovští hokejisté i v pátečním dohrávaném utkání na vlastním ledě proti jasně vedoucímu týmu soutěže z Kopřivnice, se kterým sehráli výborné utkání a nakonec rozhodli gólem v poslední minutě. Krnovští hokejisté se vezou na vítězné vlně, a tak se mohli jejich příznivci těšit na páteční dohrávku s lídrem tabulky z Kopřivnice.

Zápas od úvodních minut potvrzoval předpoklady. Domácí hokejisté hráli s velkým nasazením a hýřili aktivitou. Kopřivnický gólman Unzeiting se měl co ohánět a čelil stálému tlaku krnovských. Hra se přelévala od jedné branky ke druhé, ale více šancí bylo před brankou hostů. Ve 13. minutě ale udeřilo na druhé straně. Po skrumáži před domácím gólmanem Šlupinou se prosadil hostující Jašek a dorážkou zajistil hostům vedení.

Krnov pokračoval v ofenzívě a o tři minuty později bylo vyrovnáno. Obraně Kopřivnice ujel j_filip_hk_krnovpo levé straně Pavlica a střelou pod víko kopřivnické opory v bráně vyrovnal. Výborný hokej pokračoval i v prostřední části. Hosté vyrovnali hru a diváci viděli další šance na obou stranách hřiště.

Ve 32. minutě si vybral slabší chvilku krnovský brankář Šlupina, když při chybné rozehrávce odevzdal kotouč hostujícímu Hrubému, a ten pohodlně skóroval do prázdné domácí branky a vrátil Kopřivnici vedení. O další minutu později se situace Krnova ještě více ztížila. Hosté se Janečkou prosadili potřetí a vedli rozdílem dvou branek. Domácí hráči nerezignovali a pokračovali v bojovném výkonu podloženém herní kvalitou. Ovoce to přineslo ve 35. minutě. Pavlica při nájezdu na branku hostů ponechal kotouč chytře za sebou pro najíždějícího Pavla Michálka a ten snížením na 2:3 vrátil krnovský tým do utkání.

Také závěrečná část zápasu musela více jak tři stovky diváků na krnovském zimním stadionu uspokojit. Hosté chtěli potvrdit vedení a čekali na příležitost. Krnovský tým je v posledních zápasech silný a potvrzoval to i na ledě. Oba gólmani se nenudili a prokazovali své kvality.

Vyrovnání se dočkal domácí tým při přesilové hře. Holeš vyhrál buly, po kterém se dostal kotouč k Tichému a jeho přesná střela do šibenice výborného Unzeitinga v hostující svatyni znamenala vyrovnání. Zápas gradoval a oba týmy chtěly vyhrát. V šanci se objevil domácí Tichý a po něm Pavlica. Na druhé straně řešil Šlupina nebezpečnou situaci hostujícího Kabeláče.

Nerozhodný stav vydržel až do hektického závěru utkání, ve kterém oba celky útočily a chtěly rozhodnout. Vyšlo to nakonec domácím. Po levé straně hřiště ujel všem hráčům hostů Holeš a při samostatném nájezdu na kopřivnického gólmana poslal kotouč zkušeně kolem jeho nohou do sítě a rozhodl o zaslouženém vítězství HK Krnov, který útočí na druhou příčku v tabulce krajské ligy.

„V posledních utkáních se nám daří a hráči to potvrdili i dnešním utkáním proti Kopřivnici. Nesložili jsme se ani za nepříznivého stavu a v poslední části jsme ukázali svou sílu. Kluci chytili formu a je škoda, že soutěž končí, " řekl po utkání vedoucí krnovského týmu, Milouš Dvořák.

HK Krnov – HC Kopřivnice 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky Krnova: 17. Pavlica, 35. Pavel Michálek (Pavlica), 44. Tichý (Holeš), 60. Holeš
Sestava Krnova: Šlupina – Matušinský, Haleňák – Tvardek, Herget – Marienka, Petr Dvořák – Kostovský, Michálek, Pavlica – Holeš, Tichý, Kubík – Miškov, Filip, David Dvořák, trenér: Jiří Žurek, vedoucí: Milouš Dvořák.
Vyloučení: 4:6, střely na branku: 35:33, diváků: 300, rozhodčí: Pelc.