Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Roman Šlupina: Nejsem žádný hrdina

brankar_roman_slupina_hk_krnov_110128Jako hrdina se rozhodně necítil. Jeho jméno však skloňovali ve všech pádech nejen fanoušci na tribunách, ale i hráči a oba trenéři.

Brankářský matador Roman Šlupina celý zápas držel šance krnovských na vítězství při nebezpečných nájezdech Horního Benešova. Hlavně ve druhé třetině, kdy hráči soupeře mnohokrát zamkli krnovany v jejich obranném pásmu, se měl co ohánět. „ Byl to výborný hokej. Tyhle derby jsou vždycky výjimečné, rozhodují maličkosti, " uvedl Šlupina.

Zahřál se už v úvodní třetině při zneškodnění trestného střílení. Pak byl až do konce utkání neustále v permanenci. „ Ten nájezd mi pomohl. Dostal jsem se do zápasu. Každý brankář má rád, když na něho jde více střel, udržuje to pozornost, " vysvětlil krnovský gólman.

Pochvalná slova z obou táborů bral s rezervou. „ No, něco jsem chytil, ale to není jenom o gólmanovi. Musí hrát celý tým a tomu brankáři pomoct. Sám gólman nezvládne nic. Ale chytalo se mi dobře, mám rád takové zápasy, kde mám více práce, " pokračoval skromně veterán v krnovské svatyni.

Protivníkovo vedení po dvou třetinách ho nechávalo klidným. „ Už jsem za ty desítky let, co hokej hraji, zažil hodně zápasů, kdy se podařilo otočit skóre v poslední třetině. " Všiml si i atmosféry v hale. „ Když přijde hodně fanoušků a takhle hlasitě povzbuzují, to se úplně jinak hraje. Hlavně naši fanoušci jsou skvělí. Jezdí s námi i ven a jsou schopni vytvořit nám domácí atmosféru. Chtěl bych jim moc poděkovat," dodala jistota v brance HK Krnov Roman Šlupina.