Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Skvělé derby, Krnov porazil Horní Benešov

logohckwallOčekávaný zápas mezi Horním Benešovem a Krnovem přinesl výborný hokej v úžasné atmosféře, a také nečekaný obrat skóre Krnovští hokejisté nečekaným obratem ve třetí třetině porazili kandidáta baráže.

Bylo to derby se vším všudy. Hokejisté domácího Horního Benešova ještě živili teoretickou naději v celkové vítězství v krajském přeboru. Všechno ale obrátil středeční zápas s okresním rivalem z Krnova. Krnovští dlouho prohrávali, ale díky famózní třetí třetině si nakonec odvezli vítězství 5:3. Krnovský tým měl především dva hrdiny. Veterán v brance Roman Šlupina ničil jeden útok domácích za druhým, jednadvacetiletý mladík Ondřej Pavlica otočil utkání svým hattrickem.

Oba týmy se na střetnutí chystaly. Hornobenešovští chtěli napravit porážku z Nového Jičína, po které jim vedoucí Kopřivnice utekla až na rozdíl čtyř bodů. „ Stále věříme, že Kopřivnice někde klopýtne a rozhodne až náš souboj v posledním kole. Ale už si nemůžeme dovolit ztrátu, " uvedl před utkáním domácí kouč Marek Harazim. Krnovský manažer Roman Tichý se přidal: „ Benešov nás v sezoně třikrát porazil, tak se jim to pokusíme vrátit. Derby je vždycky vypjatější. Dorazí velké množství fanoušků obou mužstev, takže by mohla být dobrá atmosféra. "

Od počátku bylo na domácích vidět, že vyhrát chtějí. Snažili se útočit a neustále zásobovali Šlupinu střelami. Krnovští vycházeli z obrany a dlouhými přihrávkami chodili do brejků. Každopádně gólmani na obou stranách si na nedostatek práce nemohli stěžovat. Dlouho ale nad útočníky kralovali. Krnovský fantom Šlupina dokonce zlikvidoval trestné střílení.

Maskovaní muži drželi bezbrankový stav až do poloviny třinácté minuty. Domácí Fraš ujel po křídle, přihrál Lhotskému, a ten otevřel skóre. Hned vzápětí unikl domácí obraně Pavlica, ale brankář Pospíšil se vyznamenal. V posledních dvou minutách před první pauzou měli dvě obrovské šance Hornobenešovští. Nejprve musel Šlupina zlikvidovat samostatný nájezd Bensche, potom i nebezpečnou střelu Tošenovjana.ondrej_pavlica_hk_krnov_110128

Hned od úvodního buly prostřední části se domácí usadili v krnovském obranném pásmu. Dařilo se jim vytvořit obrovský tlak a nutili hosty k chybám. Krnov se zmohl jen k vyvážení puku do středního pásma, tam byl vždy zastaven hokejisty Horního Benešova.

Ti lépe bruslili a byli silnější v osobních soubojích. Jenomže veškerá převaha domácích hráčů vycházela vniveč, protože nebyli schopni dát gól. V páté minutě se Benešovští znovu usadili v útočné třetině, přihrávali si, stříleli a soupeř jen přihlížel. Gólový efekt však nepřišel. Krnované jako by ztráceli půdu pod nohama, bruslařsky stačil lepšímu soupeři jen agilní Kubík a Miškov.

Domácí si projížděli jako nůž máslem, ale stále naráželi na Šlupinu. V polovině utkání přišla přesilovka Horního Benešova. Krnovští se zuby nehty bránili tlaku protivníka. Nakonec početní nevýhodu se štěstím přečkali a konečně se trochu osmělili. Filip se objevil sám před Pospíšilem, ale ten se vyznamenal. V závěru znovu domácí zamkli hosty u jejich branky. Šlupina byl v ohni střel. Několik jich zlikvidoval, ale na tu poslední už neměl. Z blízka dorazil puk pod břevno Volf a Horní Benešov vedl 2:0.

Do posledního dějství nastoupil úplně jiný Krnov. Hned první střídání přineslo kontaktní gól. Mladý Ondřej Pavlica ujel po pravé straně a střelou z kruhu vymetl růžek Pospíšilovy svatyně. Ve dvanácté vteřině bylo sníženo. Hosty trefa neskutečně povzbudila. Snažili se aktivně napadat a donutit svého soka k chybám. Pak ale iniciativu přebrali znovu domácí hokejisté. Vyloučen je krnovský Kostovský a Šlupina se má co ohánět. Hned co hosté přečkali oslabení, na konci osmé minuty udeřili.

Na dlouhou přihrávku Kostovského si najel Pavlica a znovu z pravé strany procedil puk mezi Pospíšilovými betony. O další tři minuty později Krnov utkání otočil. Střelu Pavlici uklízí za brankovou čáru Holeš. Hned po buly jdou do přečíslení Kostovský s Filipem. Druhého jmenovaného skvěle vychytal hornobenešovský brankář Pospíšil.

V minutě čtrnácté se povedlo domácím srovnat krok. V početní výhodě vyrovnal na 3:3 Pělucha. Jeho petelice prošla Šlupinovou výstrojí až do branky. Hráči Horního Benešova se ale neradovali dlouho. O sto dvacet vteřin později si Pospíšil nejprve poradil se střelami Holeše a Michálka. Na dorážku Ondřeje Pavlicy už byl krátký. Šťastný krnovský mladík dovršil hattrick a na led vletěla ze sektoru hostujících fanoušků po vzoru NHL dokonce čepice.

Horní Benešov se nechtěl s prohrou smířit a neustále útočil. Tošenovjan však svou snahu přehnal a pakoval se za katr. Za chvíli po něm však byl vyloučen i Krnovan Matušinský a hrálo se čtyři na čtyři. Domácí se odhodlali k odvolání gólmana a s převahou muže v poli se usadili v útočném pásmu. Tečku za utkáním napsali hosté. Dvaačtyřicet vteřin před koncem uzavřel účet střetnutí ranou přes celé hřiště Roman Tichý.

„ Byl to pěkný hokej, určitě se bylo na co dívat. Hráli jsme dobře dvě třetiny. Tu třetí pořád nemůžu pochopit, nevím co se stalo. Jsem z toho zklamaný, " smutnil domácí kouč Marek Harazim. Manažer Krnova Roman Tichý naopak zářil: „ Kdo se přišel podívat, určitě nelitoval. Hokej se hrál určitě na úrovni minimálně druhé ligy. Nastoupili jsme trochu zakřiknutě a drželi se v podstatě jenom díky Romanovi Šlupinovi. Podařil se nám vstup do třetí třetiny, Benešov znervózněl a my toho využili. "

Horní Benešov tak prakticky ztratil naděje na vítězství v krajském přeboru a možnost bojovat v baráži o postup do druhé ligy.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 3:5 (1:0, 1:0, 1:5)

Branky Krnova: 41., 48., 56. Pavlica, 51. Holeš (Pavlica), 59. Tichý
sestava HK Krnov: Šlupina – Matušinský, Haleňák, Kostovský, Michálek, Pavlica – Tvardek, Herget, Holeš, Kubík, Tichý – Marienka, Miškov, Filip