Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Plevák: Za celé mužstvo děkuji všem divákům

logohckwallSnad jen ponurá čtvrteční návštěva pokazila trenéru Jiřímu Plevákovi loučení s domácími fanoušky. Vysoké vítězství 7:2 nad Rožnovem pod Radhoštěm si jinak velmi pochvaluje. Krnovští hokejisté totiž v Krysal aréně potvrdili velmi dobré výsledky ze závěru sezony. Doma už navíc neprohráli pět zápasů v řadě.

Byla to z vašeho pohledu hladká, nebo těžká výhra?

Sám jste viděl, že jsme se v první třetině dost trápili. Jsou to těžké zápasy, i když tomu postavení v tabulce a ani výsledek neodpovídá. Jak říkám, v takovém zápase je velmi důležité dát první branku. Jakmile jsme dali gól, zápas byl už definitivně na naší straně. Po celé utkání jsme byli lepším mužstvem.

Sám jste zmínil, že se Krnov v úvodu trápil, dlouho jste nemohli dát branku. V čem byl problém?

Částečně bylo těžké kluky motivovat, protože se už postavení v tabulce nedá změnit. S koncovkou ale máme problémy, kluci měli trošku svázané ruce, vše je otázkou prvního gólu. Ten je strašně důležitý, o to víc v takovém utkání. Navíc jsme se trošku přizpůsobili hře soupeře, tím ale nechci říct, že byli hosté slabší. Jen to nebylo pro nás dobré.

Trápila vás ale také produktivita v přesilové hře.j_plevak_hk_krnov

Je to náš celosezónní problém. Na tréninku je bohužel moc nenacvičujeme, kluci často chybí a pro náš kádr je to pak v zápase velmi obtížné. Je to určitě problém, na kterém musíme zapracovat. Bohužel se v průběhu sezony sešlo mužstvo jen málokdy pohromadě.

Vaši svěřenci se rozstříleli až po přestávce.

Pochopitelně bych chtěl pochválit celé mužstvo, ale toto jsou zápasy, že jakmile dáme jeden či dva góly, kluci hrají úplně jinak. Trvalo nám strašně moc dlouho, než jsme se proti soupeři prosadili. Hosté dobře bránili, jezdili jsme do plných a na základě toho jsme se dostávali do šancí, ale neproměňovali jsme je. Jakmile však padne první branka, zápas se vyvíjí zcela jinak.

V prvním útoku chyběl Michálek, kterého však skvěle zastoupil David Dvořák.

Utkání mu velice dobře vyšlo. Už si z toho trošku děláme v kabině legraci. Když Pavel Michálek, který je momentálně na léčení se zády, hrál v první pětce se Satkem a Holešem, tak dával branky. Teď k nim přišel David a znovu se rozstřílel. Ale to je jenom dobře.

Do konce sezony zbývá už jen poslední zápas, jak budete hledat motivaci? Páté místo už je definitivní.

Každé utkání je těžké, i přesto, že soupeř má o deset bodů méně než my. Protože i my ztrácíme na vedoucí celky deset bodů a momentálně s nimi hrajeme vyrovnané zápasy. Každé utkání může být nesmírně těžké, svědčí o tom tabulka a vývoj soutěže. Kluky navíc nemusím příliš motivovat, my si jdeme každý zápas za vítězstvím, jedeme na plno a chceme vyhrát, i když to tak někdy podle hry na ledě nevypadá.

Zápas to byl ale velmi tvrdý, Kubík má zlomený nos, Květoň se znovu rval. Nemyslíte, že sudí nechali zajít dění na ledě až příliš daleko?

Nerad bych se znovu vyjadřovat k výkonu rozhodčích. Myslím, že každý, kdo byl na stadionu, si udělá obrázek sám. Sudí pískal tak, jak měl, nemám mu co příliš vytknout.

Návštěva byla ve čtvrtek poněkud chudší, než bývá obvyklé. Nemrzí vás, že jste se loučili v ponuré atmosféře?

Ani ne. Ostatně přes týden je už problém dostat na stadion nejen diváky, ale i hráče. Takových zápasů je asi jen pět za sezonu, navíc dnes pršelo. Ale chtěl bych poděkovat všem divákům, kteří nás v sezoně na domácím stadionu podporovali. Za celé mužstvo jim ještě jednou děkuji.