Example of Section Blog layout (FAQ section)

Neprofesionální hokejové soutěže se v této sezoně už hrát nebudou

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král v pondělí formálně ukončil všechny domácí neprofesionální soutěže vyjma extraligy akademií. Důvodem je stále trvající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadionech.

Ukončena tak byla pro sezonu 2020/21 druhá liga, krajské ligy, extraliga juniorů, extraliga dorostu, liga juniorů, liga dorostu, žákovské soutěže a soutěže žen.    Všechny byly přerušeny 11. října a aktuálně není reálné, aby účastníci sehráli alespoň polovinu utkání nezbytných pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží.

„Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezony. Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní,“ uvedl Král, jehož výkonný výbor svazu pověřil rozhodnutím již 21. ledna. „Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ dodal.

V Česku tak budou nadále pokračovat pouze extraliga a první liga, oficiálně ještě nebyla ukončena nejvyšší soutěž juniorů - extraliga akademií. „V tomto případě vyprší nejzazší termín pro řádné dokončení ročníku 5. února,“ řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund. Je však vysoce nepravděpodobné, že by do pátku soutěž začala.