Jaroslav Plánovský: Musíme zlepšit rozehrávku

j_planovsky_hk_krnov_pri_derby_s_benesovem_20150926Trenér HK Krnov Jaroslav Plánovský byl po generálce s Českým Těšínem spokojen jenom s výsledkem. Věděl, že jeho tým stále dělá velké množství chyb, které se mohou v sezoně vymstít.

Byl to poslední zápas před začátkem sezony. Z vašeho pohledu se povedl nebo ne?

Výsledkově ano, ale herně v žádném případě. Byl to takový škaredý zápas z obou stran, takový nečistý, hodně vyloučených.

Co je největší problém vašeho týmu?

Potřebujeme zlepšit spoustu věcí. Už minule jsem říkal, že nedáváme šance, do kterých se dostáváme. Ale zase z druhé strany obránci špatně rozehrávají, drží dlouho puk. Sami si tak dělají problémy. Před zápasem jim to pořád říkám, aby ten puk jen tak neodhazovali, jen v tísni. Ale když je čas, tak musí přijít přesná přihrávka. A to tam není. Pak vázne součinnost mezi obranou a útokem. To musíme zlepšit.

Zrovna Český Těšín dvakrát využil zaváhání vašich beků, že?

Přesně tak. Dvakrát tam udělali velkou hrubku a z toho jsme dostali dva góly. Teď to ještě nic neznamená, ale v sezoně nás takové chyby mohou hodně mrzet.

V poslední třetině už jste ale soupeře přehrávali.

Zdálo se mi, že hráči Českého Těšína pomalu odešli fyzicky. Ale pořád to bylo 4:4, až ten závěr se nám povedl. Dali jsme pátý gól, hned přidali šestý a to je zlomilo.

Český Těšín je nováček soutěže, překvapil vás něčím?

Mají šikovné kluky, je na nich vidět, že kdysi působili třeba v Třinci. Umí přidržet puk, umí si to dát. Zas na druhou stranu, my jsme je neuměli napadat, nechali jsme jim prostor, ustupovali jsme. Když u nás se zpozdila rozehrávka, tak do nás okamžitě šli, napadali nás. A tohle přesně chci i po našich hráčích.

Jak je váš tým připraven na sezonu?

Pravidelně chodilo na tréninky okolo patnácti, beru to, že je to pro kluky koníček, chodí do práce. Teď na zápas s Těšínem nás bylo nakonec dvacet dva (směje se). Každý už se na to těšil. V celé přípravě ale určitě nebyli prověření všichni hráči.

První kolo vás čeká v sobotu ve Studénce.

Je to soupeř, se kterým se dá hrát, ale musíme se vyvarovat těch chyb, které pořád děláme. Tohle musíme zlepšit.

Máte už určenou brankářskou jedničku?

Ještě nemám. Máme tři gólmany, Tondu Mužíka, Filipa Kolberta a z Opavy Filipa Plánovského. Ještě uvidím, jak to udělám, ale v základní části bych je chtěl protočit všechny, aby byli všichni v permanenci. A před play off se uvidí.

{jcomments on}

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.