hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. Pocta. Odpovědnost. Patrik Eliáš má o pocitech spojených s národním dresem jasno. Léta hrával v tom s národním znakem. Nyní bude v roli manažera české reprezentace do 20 let pozorovat mladé hokejisty se lvíčkem na prsou. “V NHL jsem mnohokrát na různých schůzkách slyšel, že jméno na zádech není důležité ve srovnání s tím, co je vepředu,” říká o významu loga na reprezentačním dresu.
  2. Český hokej letos slaví 110. narozeniny, na slavnostním shromáždění v pražském hotelu Clarion si významné jubileum připomněli účastníci konference i spousta hostů. V rámci programu byla představena nová identita českého hokeje, který mění logo, název i podobu reprezentačních dresů. Jak vypadají veškeré novinky, to na speciálních fotografiích představují hokejová legenda Patrik Eliáš, reprezentanti Martin Nečas, s Davidem Rittichem, hokejistka Tereza Vanišová a přední český hráč para hokeje (dříve sledge hokeje) Pavel Kubeš.
  3. Český svaz ledního hokeje si ke 110. výročí své existence nadělil originální dárek: Mění tvář. V souladu s historií se vrací k symbolu lva na reprezentačních dresech a jako vklad pro budoucnost přináší originální hokejové písmo. V rámci změny korporátní identity bude vystupovat pod názvem Český hokej. Změna byla nutná, hokej dosud neměl symbol na dres, který by mohl právně chránit.
  4. Před víc než dvěma týdny byl ve funkci hlavního kouče reprezentace potvrzen Miloš Říha, jenž následně vybíral složení trenérského štábu i realizační tým. Jeho návrh na dnešním ranním zasedání probíral Výkonný výbor ČSLH, načež posléze potvrdil, že asistentem Říhy bude Robert Reichel (na snímku). Olympijský vítěz z Nagana v nedávné minulosti vedl reprezentační osmnáctku, stál také na střídačce Litvínova. Brankáře dostane na starost jeho bývalý spoluhráč Zdeněk Orct.
  5. Čekalo se, že bude nejvýš draftovaným Čechem od roku 2000, ale tehdejší čtvrté místo Rostislava Klesly nakonec neatakoval. Hlavní český favorit Filip Zadina v Dallasu přišel na řadu jako číslo šest, na útočníka z Pardubic ukázali zástupci Detroitu Red Wings. "Je to úžasné, cítím se tak šťastný," radoval se krátce po draftu na tiskové konferenci.
  6. Litvínov po značně nezdařilé sezoně sáhl k obměně kádru. Skončila desítka hráčů, naopak přišlo kvarteto posil v čele s navrátilcem Jakubem Petružálkem, další příchody však extraligový mistr ze sezony 2014-15 nechystá. "Vedení klubu se teď rozhodlo pro takzvaný stop stav," prozrazuje v rozhovoru pro klubový web hcverva.cz předseda představenstva Jiří Šlégr.
  7. Jedničkou letošního draftu NHL se podle očekávání stal Rasmus Dahlin, švédského obránce si zamluvilo Buffalo. Největší český favorit Filip Zadina (na snímku) přišel na řadu jako číslo šest, talentovaného střelce získal Detroit. V prestižním prvním kole uspěl také Martin Kaut, útočníka Pardubic jako 16. v pořadí ulovilo Colorado. Druhé až sedmé kolo je v Dallasu na programu dnes od 17 hodin SEČ.
  8. Poprvé obléknout dres s národním znakem? To je jeden z momentů kariéry, na které hokejista nikdy nezapomene. Tenhle pocit v probíhajících dnech poznává téměř padesátka hráčů z celé republiky, kteří si vysloužili pozvánku na první kempy reprezentace do 16 let. „Doufal jsem, že se sem dostanu. Myslím, že všichni kluci jsou tady zaslouženě,“ říká jeden z nich, zadák Patrik Fajmon.
  9. Loni Švýcar Nico Hischier, letos velmi pravděpodobně Rasmus Dahlin. Švédský obránce drží pozici předpokládané jedničky draftu celou sezonu. Pokud zástupci Buffala, kteří získali právo první volby, nezvolí nečekaně odlišný názor, nebo nedojde k překvapivé výměně, napodobí vynikající bek Romana Hamrlíka, jenž draft ovládl v roce 1992. Číslo dvě se obecně přisuzuje ruskému šikulovi Andreji Svěčnikovovi, další pozice už tak jasné nejsou.
  10. Mistrovská Kometa získala do svých ofenzivních řad hodně zajímavou posilu, českou extraligu si prvně v kariéře vyzkouší Američan s 297 starty v NHL Peter Mueller! "Očekávám, že se potvrdí, že místní soutěž je jednou z nejlepších na světě," hlásí v rozhovoru pro klubový web útočník, který se k brněnskému týmu připojí v průběhu července.