hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. (ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Kdo ví, jak by vypadal osud hokejové osmnáctky na světovém šampionátu, kdyby ve čtvrtfinále s domácí reprezentací nezaspala v první třetině kritickou půlminutovku, v níž dvakrát inkasovala. To je však hra na kdyby.
  2. (ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Mistrovství světa začali nečekanou porážkou s Běloruskem, pak ale čeští reprezentanti do 18 let sfoukli Švýcary a přemohli i Finsko. Ve čtvrtfinále si to rozdali s favorizovaným Švédskem. Seveřané šli do tříbrankového trháku, ze kterého Češi trpělivě ukrajovali. Srovnat ale nedokázali a loučí se bez fanfár. O medaili osmnáctka letos bojovat nebude. „Domů se vracíme neúspěšní,” neskrývá hlavní kouč Alois Hadamczik.
  3. (ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Loni ve čtvrtfinále senzačně vyřadili Kanadu, letos ale čeští hokejisté do 18 let přes nástrahy čtvrtfinále neprošli, a tak si o medaile nezahrají. Nad síly reprezentační osmnáctky byli domácí Švédové, kteří Hadamczikův výběr porazili v poměru 4:2.
  4. Ve čtvrtek 2. května začnou v Brně Carlson Hockey Games. Protože jde o poslední možnost, jak se nachystat na mistrovství světa, národní týmy přivezou do Česka i svoje největší hvězdy. Hodně zajímavě vypadá i výběr Švédska.
  5. Už v pondělí začnou ve Zlíně s přípravou na novou extraligovou sezonu. Nově pod taktovkou zkušeného trenéra Antonína Stavjani, který se na střídačku Beranů vrací po šestnácti letech. „Je fajn být zase doma. Byl jsem tady dlouho jako hráč, navíc zde začala má trenérská kariéra,” líčí v rozhovoru pro klubový web.
  6. Výkony mladých Rakušanek jsou na Evropském poháru v Příbrami jednoznačně největším překvapením. Po třech zápasech se vyhřívají na čele skupiny A a jsou na dosah postupu do semifinále. „Nečekaly jsme, že se nám takhle bude dařit, je to pro nás velkým překvapením,” říká kapitánka Emma Hofbauerová.
  7. (UMEA, od našeho zpravodaje) Pochází z Plzeňska, ale už dvacet let žije ve Švédsku. Během světového šampionátu hokejistů do 18 let pomáhá Viktor Kříž české reprezentaci coby teamhost. Pomáhá s komunikací a zařizuje, co je potřeba. Jaká specifika přináší život na severu a jací jsou vlastně Švédové? To nám průvodce českého týmu prozradil v zajímavém rozhovoru.
  8. Čeští hokejisté mají před sebou poslední dvě utkání letošního Euro Hockey Challenge, v pátek a v sobotu vyzvou na Slovensku domácí výběr. První duel hostí Trenčín, národní tým se musí obejít bez Miloše Říhy. Hlavní kouč měl zdravotní problémy a dva dny stráví na pozorování v nitranské nemocnici.
  9. V ženské šestnáctce se usadila už coby dvanáctiletá, Aneta Dýcková navazuje na starší sestru Nikolu a stejně jako ona patří mezi naděje českého hokeje. Jak se jí na Evropském poháru v Příbrami hraje před zraky příbuzných?
  10. Bitvy bývalých federálních partnerů mají pokaždé říz, nejinak tomu bude i ve dvou utkáních Euro Hockey Challenge. Slovenský výběr vyzve českou reprezentaci v pátek na stadionu v Trenčíně, odveta proběhne den poté v Nitře. Oba zápasy startují od 18 hodin.