hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. 42 zápasů odehraných, už jen dva zbývající! Mládežnické mistrovství republiky krajských výběrů U15 dospělo do finiše, ve kterém se čtyři nejlepší týmy utkají o tři sady medailí. Ta nejcennější bude ve hře mezi hokejisty Libereckého a Plzeňského kraje.
  2. Odešel, vrátil se, a zase září! Dominik Lakatoš sice zamířil na tuto sezonu do finského celku SaiPa, ale po 15 zápasech (1+6) tam skončil. „Já i klub jsme očekávali asi něco jiného,“ přiznává s odstupem času čtyřiadvacetiletý útočník.
  3. Zlínský hokejový klub prožívá krušné časy. Reálně mu hrozí sestup o patro níž a Zimní stadion Luďka Čajky je – mírně řečeno – v nedobrém stavu. Vedení organizace proto plánovalo jeho rekonstrukci, ke které měla dopomoct dotace od NSA. Jenže smůla. Dotace byla zlínskému projektu zamítnuta. O dalším postupu i nepodařené sezoně se v exkluzivním rozhovoru pro hokej.cz vyjádřil prezident prezídia Beranů a primátor města Zlína Jiří Korec.
  4. Extraliga dorostu se kvůli všem odkladům v sobotu smrskla pouze na šest zápasů, kompletní zůstala éčková skupina. V té dál válí Kohouti, kteří ve třináctém vítězství v řadě sestřelili Vsetín. Zastřílel si i Přerov. Ocelářské derby vzal potřetí v sezoně Třinec.
  5. Úspěšnost zásahů si dlouhodobě drží nad hranicí devadesáti procent, pro Vrchlabí je nepostradatelný. Jakub Soukup je spolehlivým brankářem, díky kterému mají v Podkrkonoší sedmou nejlepší defenzivu v lize. Soukupův příběh je přitom velmi zajímavý, protože sedmadvacetiletý hokejista má zkušenosti ze všech tří nejvyšších soutěží v Česku. A během titulové sezony Litvínova kryl záda Pavlu Francouzovi.
  6. Sestupová situace v DHL extralize juniorů je zase o něco žhavější. Čtrnáctý Litvínov neskóroval v Mladé Boleslavi, takže Havířov na něj ztrácí už jen šest bodů! Výhrou naděje nad pražskou Slavií se povzbudily i České Budějovice.
  7. Poslední týdny Danielu Vrdlovcovi nevycházejí, ale kdybyste o něm ještě na konci listopadu prohlásili, že je podle vás nejužitečnějším útočníkem v Chance lize, určitě byste si tenhle názor obhájili.
  8. Hradecký obránce Filip Pavlík tři roky kraloval soutěži o nejtvrdšího střelce projektu Extraligová NEJ. Svou nadvládu chtěl letos prodloužit, znovu se dostal mezi dva nejlepší. Jeho vyzyvatel byl ale pořádně těžký.
  9. Jednu olympiádu už má za sebou, v roce 2018 byl Dominik Kubalík u čtvrtého místa národního týmu v Pchjončangu. Už se těšil i do Pekingu, dlouho to vypadalo, že by měl šanci jet, ale nakonec hráči z NHL nepojedou. A to se o čtyři roky později týká také jeho…
  10. Zdaleka ne každý už si v současné době může zahrát hokej pod otevřeným nebem, dětem ročníku 2011 z celé republiky se to však na přelomu roku splnilo. Díky Mini Winter Cupu, s nímž přišel Český hokej a který se rozhodně povedl.