hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. Ve výběru Kariho Jalonena pro Švédské hry nechybí ani zkušený útočník Jan Kovář, jenž se v národním týmu představí poprvé pod taktovkou finského kouče.
  2. Před pěti týdny smetla česká dvacítka ve čtvrtfinále mistrovství světa Švýcary 9:1. Teď se oba protivníci utkali znovu, ale už v úplně jiných sestavách – a Češi na turnaji ve Švédsku prohráli 2:3.
  3. Česká hokejová reprezentace do dvaceti let v obměněném složení i s šesti nováčky zahájila turnaj pěti zemí ve švédském Ängelholmu porážkou 2:3 se Švýcarskem. Po výtečném startu se zadrhla a zápas ztratila ve druhé třetině.
  4. Národní tým bude před odletem na Švédské hry dva dny trénovat v Praze, a to nezvykle na Hvězdě, kde se jinak hraje pouze krajská soutěž. A i finským počasím navyklému kouči Karimu Jalonenovi tam byla zima...
  5. Česká hokejová reprezentace poprvé trénovala v Praze na stadionu Hvězda před Švédskými hrami. Na ledě chyběl obránce Vojtěch Mozík, který se připojí až v dějišti turnaje v Malmö a z rodinných důvodů se omluvil i asistent trenéra Martin Erat. Premiéru pod trenérem Jalonenem absolvoval zkušený útočník Jan Kovář i vítkovický tahoun Dominik Lakatoš, svoji premiéru v národním týmu si užíval pardubický obránce Ondřej Vála.
  6. Dominik Lakatoš na sebe strhává, chtě nechtě, v letošním ročníku velkou pozornost. Zaprvé táhne Vítkovice, které po letech v extraligovém průměru pomýšlí (proč to neříct) klidně až na titul.
  7. Čeští hokejisté mají za sebou první trénink před turnajem ve Švédsku. Na pražské Hvězdě se sešel kompletní tým kromě obránce Vojtěcha Mozíka.
  8. Hned v úterý můžete na webu hokej.cz sledovat úvodní přímé přenosy z turnajů českých mládežnických reprezentací. Dvacítka hraje od 14 hodin proti Švýcarsku, v podvečer se přidají výběry U16 proti Švédsku a U17 proti Finsku.
  9. První kalendářní měsíc v roce 2023 patřil Pardubicím. Dynamo vyhrálo 11 ze 12 lednových zápasů a Lukáš Sedlák se na tom podílel ziskem 14 bodů. I díky tomu vyhrál v hlasování fanoušků o nejlepšího hráče Tipsport extraligy měsíce ledna. Jaké byly jeho výkony?
  10. Trenér Sam Hallam poskládal pro třetí podnik Euro Hockey Tour v Malmö tým převážně z hráčů působících ve švédské lize. Pozval ale také osm krajánků ze Švýcarska a jednoho debutanta.