hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Po úspěšném semifinále, kterým si Němci zajistili první medaili z mistrovství světa po sedmdesáti letech, John-Jason Peterka jen stěží hledal slova. A snažil se krotit obrovské emoce, které v něm naplno bublaly. Vždyť MS končí až v neděli a družina Harolda Kreise může dál pomýšlet na trůn pro letošní šampiony. „Ukázali jsme, že dokážeme na tomto turnaji porazit každého. Stát se může cokoliv, bude to jeden zápas o všechno,” hlásí 21letý útočník Buffala.
  2. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Prokletí Američanů v semifinále stále nekončí. USA si nezahrály o zlato už 73 let a ze všech hráčů bylo po zápase cítit velké zklamání. Němci si však zajistili výhru až v prodloužení, které se hrálo deset minut tři na tři, což v zámoří není úplně standardem. „Vyrovnaný zápas se tradičně zakončuje prodloužením tři na tři, avšak v play off NHL se hraje pět na pět. Soupeř na to byl dobře připravený a povedla se mu jedna střela, což rozhodlo,“ smutnil Michael Eyssimont.
  3. (KOMENTÁŘ) Nejhorší umístění v historii. Anebo vypadnutí ve čtvrtfinále, jako již mnohokrát v minulých letech. Češi letos na mistrovství světa nezazářili. „Člověk se na to musí podívat střízlivýma očima. Výkony mi přišly adekvátní naší reálné síle, která tam byla,“ píše v komentáři pro Hokej.cz Michal Mikeska.
  4. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Prohrávali 0:2 už ve čtvrté minutě semifinále. Nakonec ale zvládli – podobně jako Kanada – náročný duel otočit a strhnout na svoji stranu. A teď slaví finále. Pro Němce jde o historický, zřejmě vůbec největší úspěch na MS.
  5. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Díky Dominiku Kahunovi, rodákovi z Plané u Mariánských Lázní, má nakonec i Česko svého hokejistu ve finále mistrovství světa. Němci totiž otočili utkání s USA a po vítězství 4:3 v prodloužení slaví historický úspěch a na MS první medaili po sedmdesáti letech. V neděli zkusí zaútočit na zlato, čeká je kanadská výzva na finské půdě.
  6. Martin Máša se po své první kompletní sezoně v dorostu brněnské Komety rozhodl pro odchod do zahraničí, kde zažil velmi povedenou sezonu v týmu Bishop's College. Zároveň s hokejem dodělává střední školu a připravuje se na své další kroky v kariéře.
  7. Němečtí hokejisté porazili USA 4:3 po prodloužení a v neděli si na mistrovství světa v Tampere zahrají o zlato proti Kanadě. Zklamané Američany čeká zápas o bronz s Lotyšskem.
  8. (TAMPERE, od našeho zpravodaje) Osm zápasů, dva body. Kanadský nováček Adam Fantilli dosud neprožíval ideální turnaj, proti Norsku se nechal vyloučit do konce zápasu. Důvěra trenérů mu ale zůstala a z křídla prvního útoku teď dokázal rozhodnout strhující semifinále s Lotyšskem.
  9. Kanada prohrávala s Lotyšskem po dvou třetinách 1:2, v závěrečné dvacetiminutovce však favorit zabral a obratem na konečných 4:2 si zajistil čtvrtou finálovou účast na mistrovství světa za sebou.
  10. (RIGA, od našeho zpravodaje) Jako hráč vyhrál AHL, jako asistent generálního manažera v St. Louis dokonce Stanley Cup. Bill Armstrong je teď šéfem Arizony, kterou chce dostat mezi elitu NHL. I s českými hráči, ale zřejmě bez Jakuba Voráčka, jak naznačil v exkluzivním rozhovoru pro Hokej.cz.