hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
  1. Hokejisté Sparty si stejně jako loni zpestří přípravu charitativním během s fanoušky a partnery pražského klubu. Druhý ročník Sparťanské pětky je na programu už ve čtvrtek 20. června.
  2. Projekt s pracovním názvem Dukla má před sebou další rok a další výzvu. V Litoměřicích totiž bude působit zase o něco víc hráčů z širšího kádru reprezentační dvacítky, kterou čeká domácí mistrovství světa.
  3. V posledních dvou letech získal cenu pro juniora roku Martin Nečas, i jeho nástupce se k trofeji odrazil v brněnské Kometě: Na galavečeru Zlatá hokejka ji převzal brankář Lukáš Dostál.
  4. Prvoligový Přerov přišel o brankářskou jedničku. Lukáš Klimeš totiž po parádní sezoně, ve které byl vyhlášen nejlepším gólmanem Chance ligy, dostane příležitost v Kometě.
  5. Liberec znovu ukázal, co kromě práce na sportovním poli dělá velký klub velkým klubem. Pro své mládežníky si opět po roce připravil slavnostní zakončení sezony, na kterém především ocenil mistrovské dorostence.
  6. David Pastrňák je v Česku. Útočník Bostonu krátce po desáté hodině přistál na letišti v Praze a hned pelášil do Síně slávy českého hokeje, kde z rukou generálního sekretáře Martina Urbana převzal Zlatou hokejku.
  7. Zajímavě buduje svůj tým dorost Mladé Boleslavi pod novým trenérem Petrem Hakenem. Mezi opory Bruslařů by měl patřit i reprezentační brankář Oliver Šatný, jenž se do středočeského klubu vydal z Chomutova.
  8. Jelikož David Pastrňák teprve před několika dny ukončil sezonu, vyhlášení výsledků letošní ankety Zlatá hokejka nestihl. Útočník Bostonu dorazí ze zámoří až dnes a cenu poté v Praze ihned převezme, hvězdami slavnostního galavečera tím pádem byli další medailisté. Podruhé v kariéře skončil stříbrný Tomáš Hertl (na snímku), na bronzový stupínek poslaly hlasy tipujících Jakuba Voráčka.
  9. Potvrzeno! Jan Kovář naplnil předpoklady a už má jasno o dalším angažmá. Pokud v určitém termínu nedostane nabídku z NHL, bude písecký odchovanec hrát za švýcarský Zug. "Podepsal jsem roční smlouvu a moc se tam těším," povídá spokojeně.
  10. Patří rozhodně k nejmladším trenérům, kteří za poslední roky působili u reprezentačních týmů. Richard Lobo ovšem nedostal „laso“ k výběru do šestnácti let náhodou – vždyť s libereckými dorostenci získal loni bronz a letos zlato.