hokej.cz

Kompletní výsledkový a zpravodajský servis ze světa ledního hokeje.
Hokej.cz
  1. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se po nedělním 39. kole zabýval zákroky Oskarse Cibulskise a Martina Dočekala, litvínovský obránce i vítkovický útočník dostali za sekání stopku na jedno utkání.
  2. Sportovně-technická komise Českého hokeje rozhodla o kontumaci sobotního utkání Chance ligy mezi Třebíčí a Sokolovem, důvodem je neoprávněný start hostujícího obránce Jana Pohla.
  3. Do kanadských juniorských soutěží se konečně zapojil první z českých hokejistů. A pro Adama Rašku to byl vskutku povedený comeback.
  4. Plzeň v Olomouci neudržela slibné dvoubrankové vedení a houževnatá Mora sahala po bodech. Milan Gulaš ale v čase 58:55 udeřil a definitivně zlomil hanácký odpor. „Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Remíza by zápasu slušela daleko více,“ myslí si olomoucký střelec Petr Kolouch.
  5. Něco podobného už v extralize dlouho nebylo. Oceláři s Motorem sehráli velice divokou bitvu, která nabídla hned šestnáct branek! Hráči s drakem na prsou v utkání třikrát dotahovali manko, nakonec ale brali všechny body za výhru 9:7. Nejlepší extraligový střelec Matěj Stránský na svou pažbu přidal další dva zářezy, navíc asistoval u vítězné branky.
  6. Potřetí v sezoně vyzráli na houževnaté Berany a do tabulky přidali důležité tři body. Hokejisté Litvínova zvládli nedělní střetnutí se Zlínem bez větších komplikací, na svého soka nyní mají v tabulce náskok jedenácti bodů.
  7. Má úplně jiné úkoly, i proto čekal Adam Rutar čtyřicet zápasů na svůj první extraligový bod. V neděli se ho mladý olomoucký zadák dočkal: Krásnou střelou od modré čáry vymetl růžek plzeňské klece.
  8. Šestý ročník ženské obdoby NHL odstartoval! V elitní zámořské soutěži žen nastupují také dvě české reprezentantky – Samantha Kolowratová a Tereza Vanišová. Letošní sezona NWHL bude velmi specifická, odehraje se totiž v bublině.
  9. Po devíti dnech se sedmnáctiletý obránce David Jiříček vrátil do sestavy Plzně. A hned dal gól! Skvělou ranou od modré čáry v přesilovce přispěl k vítězství indiánů 4:3 v Olomouci.
  10. Vrátil se do míst, kdo to velmi dobře zná. Vítkovický útočník Dominik Lakatoš ovšem v duelu na ledě Liberce strávil necelou první třetinu. V jejím závěru totiž zezadu fauloval unikajícího libereckého kapitána Petra Jelínka a po udělení menšího trestu hezky od plic vynadal rozhodčím. Následovala nejprve desítka, a pak osobní trest do konce utkání. Sečteno, podtrženo – 32 trestných minut.