• KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  10-11-2019 17:00
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
  HC ORLOVÁ
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  16-11-2019 17:00
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  16-11-2019 17:00
  TJ HORNÍ BENEŠOV
  HC FRÝDEK MÍSTEK
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  16-11-2019 17:00
  HC STUDÉNKA
  HC BOHUMÍN
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  16-11-2019 17:00
  HC BÝCI KARVINÁ
  HC ROŽNOV
 • KRAJSKÁ LIGA 2019/2020
  16-11-2019 17:00
  HK KRNOV
  HC ORLOVÁ
banner_2

Pavel Hulva: Cíl jsme splnili z poloviny

Pavel HulvaHokejový Krnov ještě stále vstřebává hořkou pilulku, kterou byl konec v semifinále krajské ligy. Základní částí proletěl Strojosvit suverénně na prvním místě, ve vyřazovacích bojích mu ale vystavila stopku Karviná.

„Před sezonou jsme si dali dva cíle. Chtěli jsme skončit do čtvrtého místa a chtěli jsme postoupit do finále play-off,“ říká v rozhovoru lodivod Pavel Hulva, který bude krnovské lavičce šéfovat i v příští sezoně.

Před sezonou jste říkal, že jste po štacích v Opavě a v Šumperku ztratil chuť do hokeje. Dostal jste ji opět v Krnově?

Myslím si, že ano. V Krnově jsou lidé, kteří hokej dělají dobře a srdcem, takže se mi tam líbí.

Kromě A-týmu jste trénoval také mládež, jejímž šéftrenérem je Michal Piskoř. Jak se vám s ním spolupracuje?

S Michalem se známe od mládí, hráli jsme spolu ve Vítkovicích, takže tam není problém po hokejové ani osobní stránce. Navíc každý máme na starost jiná mužstva.

Přece jen jste celou trenérskou kariéru strávil ve vyšších soutěžích, není pro vás Krnov malý?

Každá soutěž má své plusy a minusy, i když jako hráč i trenér jsem byl zvyklý na profesionální kluby. Profík ale víceméně jsem, protože se věnuju jen trénování a jsem za to nějakým způsobem ohodnocen. To, že hráči profíci nejsou, to už je věc druhá, ale musím říct, že je hokej baví, o což se tady snažíme především.

Pojďme k samotné sezoně, základní částí jste prolétli, s tou můžete být spokojen…

Před sezonou jsme si dali dva cíle. Chtěli jsme skončit do čtvrtého místa a chtěli jsme postoupit do finále play-off. První část se nám povedla, druhá už méně. Takový je ale holt hokej, play-off je úplně jiná soutěž.

Díky čemu jste soupeře tak přehrávali?

Vyšel nám začátek soutěže, na klucích byla znát herní pohoda a utvořili výbornou partu. Navíc se nám po většinu sezony vyhýbala zranění a měli jsme široký kádr.

Při čtvrtfinálové sérii jste říkal, že Rožnov hraje někdy až za hranou, stojíte si za tím i s odstupem času?

Určitě. Z naší strany tam byla hokejová kvalita, z jejich pouze bojovnost. Když viděli, že prohrají, tak nás chtěli zastrašovat, ale my jsme to naštěstí ustáli a sérii dotáhli do vítězného konce. Na můj vkus hráli neslušně.

Série s Karvinou už však byla mnohem vyrovnanější, nakonec jste bohužel tahali za kratší konec…

První zápas jsme doma zvládli, ale nám venku utekla první třetina. Za stavu 3:1 jsme trošku otevřeli hru a bohužel nás domácí potrestali dalšími brankami. Rozhodující utkání bylo opatrné z obou stran a při našem vedení 1:0 jsme tam měli takové skrumáže, které jsme neproměnili. Pak ale Karviná vyrovnala a v prodloužení nám ujel hráč a dal gól. Kromě play-off jsme s nimi hráli dalších pět zápasů, a když to rozeberu, tak to bylo úplně vyrovnané, a to, že se série lámala až v prodloužení třetího zápasu, tomu odpovídá.

V čem vás Karviná předčila?

Mají šikovné útočníky, některé mladé znám ještě z Vítkovic. Jsou dobře bruslařsky vybaveni, což nám dělalo problémy hlavně u nich, protože mají široké hřiště.

Brankář Kober po vyřazení říkal, že jste se po první výhře viděli ve finále. Souhlasíte s tím?

To si nemyslím. Prošel jsem toho už hodně a vím, že poslední krok bývá nejtěžší. V těchto chvílích nám se svou zkušeností chyběl Pavel Selingr, se kterým jsem byl před sezonou domluvený a byl na soupisce. Bohužel byl ale tak vytížen v Opavě, že za nás nehrál. To je velká škoda.

V základní části jste v brance pravidelně střídal Kobera s Mužíkem, v play-off dostal přednost prvně jmenovaný. Proč?

Oba víceméně chytali stejně a vycházejí spolu dobře. Na konci sezony mi přišlo, že byl o něco lepší Víťa, takže chytal on. Musím ale přiznat, že po debaklu v Karviné jsem se hodně rozhodoval, kdo bude chytat, nakonec tam šel ale znova Víťa a nezklamal. Hrálo pro něj to, že už měl v play-off odchytány čtyři zápasy. Oba jsou ale výkonnostně úplně stejní.

Největší předsezonní posilou byl bezesporu Josef Tichý. Jak jste s jeho přínosem spokojen?

Pepa je hlavně obránce dopředu, má dobrou finální nahrávku i střelu od modré, což je jeho velké plus. Práce s ním je sice trošku náročnější, ale v globálu jsem s ním spokojen a doufám, že jej tady budeme mít i příští rok.

Trenére, uvidíme vás na krnovské lavičce i v příštím roce?

V Krnově jsem spokojený, smlouvu mám ještě na jeden rok, práce mě naplňuje. O nové smlouvě na další období se určitě budeme bavit po sezoně.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 HC STUDÉNKA 21
2 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 21
3 HC BÝCI KARVINÁ 19
4 HK KRNOV 19
5 HC BOHUMÍN 17
6 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 15
7 HC ORLOVÁ 15
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 11
9 TJ HORNÍ BENEŠOV 3
10 HC ROŽNOV 0
Nová sezóna v nových dresech
neděle 27. říjen 2019
Thumbnail Vítězné utkání se Studénkou v Bohumíně bylo derniérou sady zápasových dresů, se kterými jsme odehráli poslední tři sezóny. Na stávající, hokejovou sezónu jsem připravili dvě nové sady zápasových dresů. Bílou sadu dresů pro domácí utkání jsme...
Thumbnail Svoji premiéru v krnovském dresu si včera v derby proti Hornímu Benešovu odbyl urostlý obránce, čtyřiadvacetiletý odchovanec opavského Slezanu, Daniel Slavík, který je v Krnově na měsíčním hostování. Věříme, že Dan zapadne do kolektivu a bude týmu...
Tomáš Kubík v Bohumíně nedohrál
neděle 20. říjen 2019
Thumbnail Tomáš Kubík nastoupil v sobotním utkání v Bohumíně proti Studénce v centru třetího krnovského útoku spolu s Jiřím Honem s a Lukášem Závodníkem. V průběhu druhé třetiny utkání byl soupeřem dohrán u mantinelu a nepříjemně se zranil. Zranění není...
Gólmani oporami svých týmů
neděle 13. říjen 2019
Thumbnail Antonín Mužík na straně domácích, Jakub Ovčaří na straně hostí. Oba dva brankáři drželi vyrovnané šance svých týmů na body až téměř do samotného konce dramatického a vyrovnaného utkání, kterému přihlížely téměř čtyři stovky fanoušků. Když už to vypadalo, že...
Nová sezona o 10 týmech
pondělí 1. červenec 2019
Thumbnail Počátkem minulého týdne se uskutečnil předsezonní aktiv týmů Krajské ligy mužů, který určil jakým způsobem se budou týmy utkávat v blížící se hokejové sezoně 2019/2020.
Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...