• 18-09-2021 17:00
  HC FRÝDEK MÍSTEK
  HC FALCONS KARVINÁ
 • 18-09-2021 17:00
  MSK ORLOVÁ
  HC ROŽNOV
 • 18-09-2021 17:00
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
  HK KRNOV
 • 18-09-2021 17:00
  HC BOHUMÍN
  HC UNIČOV
 • 19-09-2021 10:00
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
  HC ORLOVÁ
 • 25-09-2021 17:00
  HC UNIČOV
  ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN
 • 25-09-2021 17:00
  HK KRNOV
  HC BOHUMÍN
 • 25-09-2021 17:00
  HC ROŽNOV
  HC WOLVES Č. TĚŠÍN
 • 25-09-2021 17:00
  HC FALCONS KARVINÁ
  MSK ORLOVÁ
 • 25-09-2021 17:00
  HC STUDÉNKA
  HC FRÝDEK MÍSTEK
Pozvánka na hokej

Pavel Hulva: Cíl jsme splnili z poloviny

Pavel HulvaHokejový Krnov ještě stále vstřebává hořkou pilulku, kterou byl konec v semifinále krajské ligy. Základní částí proletěl Strojosvit suverénně na prvním místě, ve vyřazovacích bojích mu ale vystavila stopku Karviná.

„Před sezonou jsme si dali dva cíle. Chtěli jsme skončit do čtvrtého místa a chtěli jsme postoupit do finále play-off,“ říká v rozhovoru lodivod Pavel Hulva, který bude krnovské lavičce šéfovat i v příští sezoně.

Před sezonou jste říkal, že jste po štacích v Opavě a v Šumperku ztratil chuť do hokeje. Dostal jste ji opět v Krnově?

Myslím si, že ano. V Krnově jsou lidé, kteří hokej dělají dobře a srdcem, takže se mi tam líbí.

Kromě A-týmu jste trénoval také mládež, jejímž šéftrenérem je Michal Piskoř. Jak se vám s ním spolupracuje?

S Michalem se známe od mládí, hráli jsme spolu ve Vítkovicích, takže tam není problém po hokejové ani osobní stránce. Navíc každý máme na starost jiná mužstva.

Přece jen jste celou trenérskou kariéru strávil ve vyšších soutěžích, není pro vás Krnov malý?

Každá soutěž má své plusy a minusy, i když jako hráč i trenér jsem byl zvyklý na profesionální kluby. Profík ale víceméně jsem, protože se věnuju jen trénování a jsem za to nějakým způsobem ohodnocen. To, že hráči profíci nejsou, to už je věc druhá, ale musím říct, že je hokej baví, o což se tady snažíme především.

Pojďme k samotné sezoně, základní částí jste prolétli, s tou můžete být spokojen…

Před sezonou jsme si dali dva cíle. Chtěli jsme skončit do čtvrtého místa a chtěli jsme postoupit do finále play-off. První část se nám povedla, druhá už méně. Takový je ale holt hokej, play-off je úplně jiná soutěž.

Díky čemu jste soupeře tak přehrávali?

Vyšel nám začátek soutěže, na klucích byla znát herní pohoda a utvořili výbornou partu. Navíc se nám po většinu sezony vyhýbala zranění a měli jsme široký kádr.

Při čtvrtfinálové sérii jste říkal, že Rožnov hraje někdy až za hranou, stojíte si za tím i s odstupem času?

Určitě. Z naší strany tam byla hokejová kvalita, z jejich pouze bojovnost. Když viděli, že prohrají, tak nás chtěli zastrašovat, ale my jsme to naštěstí ustáli a sérii dotáhli do vítězného konce. Na můj vkus hráli neslušně.

Série s Karvinou už však byla mnohem vyrovnanější, nakonec jste bohužel tahali za kratší konec…

První zápas jsme doma zvládli, ale nám venku utekla první třetina. Za stavu 3:1 jsme trošku otevřeli hru a bohužel nás domácí potrestali dalšími brankami. Rozhodující utkání bylo opatrné z obou stran a při našem vedení 1:0 jsme tam měli takové skrumáže, které jsme neproměnili. Pak ale Karviná vyrovnala a v prodloužení nám ujel hráč a dal gól. Kromě play-off jsme s nimi hráli dalších pět zápasů, a když to rozeberu, tak to bylo úplně vyrovnané, a to, že se série lámala až v prodloužení třetího zápasu, tomu odpovídá.

V čem vás Karviná předčila?

Mají šikovné útočníky, některé mladé znám ještě z Vítkovic. Jsou dobře bruslařsky vybaveni, což nám dělalo problémy hlavně u nich, protože mají široké hřiště.

Brankář Kober po vyřazení říkal, že jste se po první výhře viděli ve finále. Souhlasíte s tím?

To si nemyslím. Prošel jsem toho už hodně a vím, že poslední krok bývá nejtěžší. V těchto chvílích nám se svou zkušeností chyběl Pavel Selingr, se kterým jsem byl před sezonou domluvený a byl na soupisce. Bohužel byl ale tak vytížen v Opavě, že za nás nehrál. To je velká škoda.

V základní části jste v brance pravidelně střídal Kobera s Mužíkem, v play-off dostal přednost prvně jmenovaný. Proč?

Oba víceméně chytali stejně a vycházejí spolu dobře. Na konci sezony mi přišlo, že byl o něco lepší Víťa, takže chytal on. Musím ale přiznat, že po debaklu v Karviné jsem se hodně rozhodoval, kdo bude chytat, nakonec tam šel ale znova Víťa a nezklamal. Hrálo pro něj to, že už měl v play-off odchytány čtyři zápasy. Oba jsou ale výkonnostně úplně stejní.

Největší předsezonní posilou byl bezesporu Josef Tichý. Jak jste s jeho přínosem spokojen?

Pepa je hlavně obránce dopředu, má dobrou finální nahrávku i střelu od modré, což je jeho velké plus. Práce s ním je sice trošku náročnější, ale v globálu jsem s ním spokojen a doufám, že jej tady budeme mít i příští rok.

Trenére, uvidíme vás na krnovské lavičce i v příštím roce?

V Krnově jsem spokojený, smlouvu mám ještě na jeden rok, práce mě naplňuje. O nové smlouvě na další období se určitě budeme bavit po sezoně.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 3
2 HC ROŽNOV 3
3 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 3
4 HC UNIČOV 3
5 HC FALCONS KARVINÁ 0
6 HC FRÝDEK MÍSTEK 0
7 HC STUDÉNKA 0
8 TJ HORNÍ BENEŠOV 0
9 HC BOHUMÍN 0
10 MSK ORLOVÁ 0
11 HC ORLOVÁ 0
12 HK KRNOV 0
 • 05-06-21
  Vlasťa Bůžek oslavil kulatiny
  Vedoucí našeho A - týmu, Vlastimil Bůžek oslavil v tomto týdnu kulaté, padesáté narozeniny. Vlasťovi tímto přejeme vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí, elánu a to jak v soukromém, tak pracovním životě a k tomu dalších minimálně dalších...
 • 21-03-21
  Hokejový klub obdržel dotaci od města
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova v rámci nově vzniklého, dotačního programu určeného pro senirský sport v Krnově.
 • 06-02-21
  Neprofesionální hokejové soutěže se v této sezoně už hrát nebudou
  Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král v pondělí formálně ukončil všechny domácí neprofesionální soutěže vyjma extraligy akademií. Důvodem je stále trvající nouzový stav a související vládní opatření včetně zákazu amatérských...
 • 09-10-20
  Omezení činnosti klubu
  Na základě vládního usnesení ze dne 8.10.2020 č. 996 zakazujícího hromadné akce konané v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb jsme nuceni přerušit veškeré aktivity spojené s přípravou na utkání a odehráním plánovaných, soutěžních...