Adam Zouhar: Pořád jsem byl na ledě, bylo to super

Hokejový Krnov hlásí návrat ztraceného syna. Osmnáctiletý odchovanec Adam Zouhar má do svého bývalého mateřského týmu vyřízeny střídavé starty z Opavy. Poprvé nastoupil v derby v Horním Benešově.

Trenérovi Krnova Pavlu Hulvovi se výpomoc mladého beka náramně hodila. Vždyť Krnovští v posledních týdnech postrádají několik klíčových beků – ať už se jedná o Galvase, Slavíka, Moslera nebo do konce ledna distancovaného Josefa Tichého.

Adam Zouhar přetáhl přes hlavu dres Strojosvitu po dlouhých letech. „Je to poprvé od šesté třídy, takže to vychází na nějakých sedm let,“ usmívá se talentovaný obránce. „Byl to takový zvláštní pocit. Chtěl jsem ukázat, jaký jsem v Opavě udělal progres, což se mi doufám podařilo,“ doplňuje vzápětí.

Premiéru měl Zouhar pikantní, prvním duelem pro něj bylo prestižní derby na ledě Horního Benešova. „Nejsem ten typ hráče, který by nějak moc hrál do těla, ale nějaký velký problém mi to utkání nedělalo. Vyhrocenější to bylo spíš pro ostatní kluky, někteří to z mého pohledu možná i trošku přeháněli,“ usuzuje osmnáctiletý obránce, který letos už druhým rokem pravidelně hraje druhou ligu.

Odchovanci Krnova byla ve středu dopřána pořádná porce času na ledě, chodil i na přesilovky. „Strašně jsem si to užil,“ vyhrkne Zouhar v nadšení. „Miluju, když hrajeme na čtyři beky, takže mě to strašně bavilo. Pořád jsem byl na ledě, trenér mě dával do přesilovek, byl jsem tam i při hře v šesti. Jsem na tohle zvyklý z opavské juniorky, kde je nás víceméně pořád málo,“ vysvětluje Zouhar.

Mezi druhou ligou a krajským přeborem vidí nejzásadnější rozdíl v rychlosti. „Ten tam určitě je,“ potvrzuje autor jedné druholigové branky.

Opavský Slezan, jehož hráčem je, v letošní sezoně válí. Po dvou nevydařených letech, ve kterých se neprobojoval do play off, je zatím třetí, v sobotu vyhrál 5:1 na ledě druhého Havlíčkova Brodu. „Myslím si, že je to zásluha toho, jak dřeme. Na každém tréninku je nás dvacet, všichni pro tým dělají maximum. Všichni cítíme, že bychom letos měli být v play off,“ pochvaluje si Adam Zouhar, který zatím neví, kdy zase za Krnov naskočí.

„Záleží to na domluvě s panem Zdráhalem. Zatím to ale vypadá tak, že když bude mít Opava volno, tak bych měl pomoct Krnovu,“ zakončil Zouhar.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Array
1 HC STUDÉNKA 67
2 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 51
3 HC BOHUMÍN 49
4 HC FRÝDEK MÍSTEK 47
5 HK KRNOV 44
6 HC BÝCI KARVINÁ 43
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 41
8 HC ORLOVÁ 33
9 TJ HORNÍ BENEŠOV 18
10 HC ROŽNOV 12
 • 26-02-20
  Džeky: Věřím, že oslavíme postup
  Krnovské hokejisty čeká ve středu v rámci Krajské ligy druhý čtvrtfinálový duel s Frýdkem-Místkem. Strojosvit v Polárce první zápas vyhrál 3:1 a pokud bude úspěšný, může na domácím ledě slavit postup. Jeden z velkých fanoušků Džeky věří, že se tak...
 • 13-12-19
  Adam Zouhar si odbyl premiéru v Krnově
  Krnovský odchovanec Adam Zouhar si po několika letech strávených v mládežnických kategoriích opavského Slezanu a v posledních dvou sezónách také v  A - týmu Slezanu, odbyl ve středečním derby v Horním Benešově premiéru za krnovský A - tým. Přestože...
 • 28-11-19
  Fan dresy v prodeji
  Sháníte Vánoční dárek? Klubový fan dres je ideálním, Vánočním dárkem pro každého fandu hokeje. Více info ZDE.
 • 27-10-19
  Nová sezóna v nových dresech
  Vítězné utkání se Studénkou v Bohumíně bylo derniérou sady zápasových dresů, se kterými jsme odehráli poslední tři sezóny. Na stávající, hokejovou sezónu jsem připravili dvě nové sady zápasových dresů. Bílou sadu dresů pro domácí utkání jsme...
 • 27-10-19
  Krnovskou obranu vystužil Daniel Slavík
  Svoji premiéru v krnovském dresu si včera v derby proti Hornímu Benešovu odbyl urostlý obránce, čtyřiadvacetiletý odchovanec opavského Slezanu, Daniel Slavík, který je v Krnově na měsíčním hostování. Věříme, že Dan zapadne do kolektivu a bude týmu...