KRAJSKÁ LIGA V NOVÉ SEZÓNĚ S NOVÝMI TÝMY

Všichni na to dlouho čekali. Týmy Krajské hokejové ligy, déle než jindy, vyhlížely termín předsezónního aktivu soutěže, na němž si pravidelně dojednávají soutěžní podmínky pro novou, hokejovou sezóny.

Tato téměř dvouměsíční prodleva byla způsobena zejména nejasnostmi kolem karvinského hokeje a ani samotný aktiv nevnesl jasno do toho, kolik týmů se nakonec samotné soutěže zúčastní.

Podmínky pro přijetí do soutěže a přihlášku splnilo a podalo třináct týmů, což je na Krajskou ligu nebývalé číslo. Kromě tradičních účastníků se nově do soutěže přihlásily týmy MSK Orlová a HC Falcons Karviná

Kluby si většinou odsouhlasily formát soutěže, který se bude skládat z dvoukolové základní části, kdy se týmy utkají vzájemně jednou doma a jednou venku. Prvních osm týmu v tabulce postoupí do vyřazovací části soutěže, kde se ve čtvrfinále a semifinále utkají o postup do dalšího kola na dvě vítězná utkání. Účastníci samotného finále si to následně rozdají na tři vítězná utkání. Základní část soutěže začne 18.9.2021 a skončí nejpozději 12.2.2022. Vítěz následného play - off, které skončí nejpozději 20.3.2022 bude mít možnost zúčastnit se klání o účast ve vyšší soutěži v dalším ročníku.

týmy přihlášené do KLM 2021/2022:

HC FRÝDEK MÍSTEK HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN
TJ HORNÍ BENEŠOV HC ORLOVÁ
HC STUDÉNKA HK KRNOV
HC ROŽNOV POD RADHOŠTĚM HK NOVÝ JIČÍN
MSK ORLOVÁ HC FALCONS KARVINÁ
HC UNIČOV HC BOHUMÍN
SK KARVINÁ  

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.