Derby v Krnově režíroval Martin Vrabel. Benešov nedal domácím šanci

Velké galapředstavení předvedl hornobenešovský útočník Martin Vrabel v okresním derby Krajské hokejové ligy v Krnově. Horní Benešov domácí Strojosvit doslova přejel, když vyhrál 8:1. Vrabel dal pět branek a k tomu si zapsal ještě jednu asistenci.

V sestavě Horního Benešova překvapivě vyjel na led Daniel Kysela, který ještě před startem sezony figuroval na soupisce Krnova. „Daniel skončil v Krnově a následně nás oslovil, že by chtěl hrát u nás. Není to rozhodně tak, že bychom někoho přetahovali,“ řekl kouč Horního Benešova Martin Mičola.

V samotném utkání se dostal Krnov díky Slavíkovi do vedení. Do dvou minut srovnal Mlýnek. Pak střelci téměř do půlky zápasu odmlčeli. „Měli jsme po celé utkání navrch. Krnov dlouho držel dobře chytající gólman. Nakonec se projevila větší hráčská kvalita na naší straně. Zaslouženě jsme vyhráli, mohlo to klidně skončit i vyšším brankovým rozdílem,“ přiznal hostující stratég. „Jsem rád, že se nám probudil střelecky Martin Vrabel. Byl to jeho zápas,“ chválil svého útočníka trenér Mičola.

„Byli jsme konkurence schopni pouze v první třetině. Ve třetí už to byl z naší strany zmar. Momentálně se nacházíme v krizi, která na nás padla po utkání s Rožnovem, ve kterém jsem ztratili čtyřbrankový náskok. Věřím ale, že jedno vítězství nás nakopne a začneme tabulkou stoupat," řekl trenér Krnova David Galvas.

Horní Benešov se nyní představí v sobotu na domácím ledě, kde od 17 hodin hostí Studénku. Krnov hraje v neděli na ledě Českého Těšína.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE.

HK KRNOV – TJ HORNÍ BENEŠOV 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)

branky a nahrávky: 2. Slavík (Vojkůvka) – 4. Mlýnek (Prokop, Polok), 27. Vrabel (Vlašánek, Tůma), 32. Vrabel, 36. Kysela (Vrabel, Džemla), 38. Hendrych (Prokop, Polok), 42. Vrabel (Kocián, Vlašánek), 49. Vrabel (Kocián), 54. Vrabel (Vlašánek).
serstava HK Krnov: Kolbert — Slavík, Dohnal, Rubý, Jiří Hon, Beneš, Peterka — Vojkůvka, Havlíček, Kostovský, Hudečka, Horizral, Kubík, Svoboda, Rybka, Římský, Jakub Hon, Horný. Trenér: David Galvas.
sestava Tj Horní Benešov: Wanecki (Wittek) – Tichý, Christ, Tůma, Kysela, Prokop, Trubka – Džemla, Polok, Mlýnek – Vlašánek, Kocián, Vrabel – Adamczyk, Hejhal, Hendrych. Trenér: Martin Mičola.

 

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.