Krnov zlomil černou sérii porážek. Tým jde nahoru, věří David Galvas

Černá série skončila. Krnovští hokejisté po dlouhé době poznali radost z vítězství. Na ledě v domácí Krystal aréně porazili po dobrém výkonu Uničov 4:1. Trenér David Galvas byl spokojený. Věří, že tohle vítězství Strojosvit nakopne.

„Naposledy jsme vyhráli v prvním kole. Čekání bylo opravdu dlouhé,“ vydechl si trenér David Galvas. „Věděli jsme, co nás čeká, Uničov se prezentuje tvrdou hrou. Na zápas jsme byli dobře připraveni. Tři body byly nutností. Kdybychom nevyhráli, sezona by se už těžko zachraňovala,“ poznamenal kouč Strojosvitu.

Na ukazateli skóre svítil až do 36. minuty nerozhodný stav 1:1. „Bylo to o trpělivosti. Soupeře jsme do žádných velkých šancí nepouštěli."  Jiří Hudečka poslal domácí do vedení, a to už Krnovští nepustili. „Zasloužené vítězství, více jsme chtěli vyhrát než soupeř. Naše výkony šly v poslední době nahoru. Už proti Orlové to nebylo špatné. Hrajeme zodpovědně, konečně jsme nedělali naivní chyby,“ těšilo Davida Galvase. „Věřím, že tímto zápasem jsme naši černou sérii zlomili,“ řekl závěrem David Galvas.

Fotky z utkání jsou ke shlédnutí ZDE. Videosestřih ZDE.

HK KKRNOV – HC UNIČOV 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

branky a nahrávky: 9. Dohnal (Slavík, Havlíček), 36. Hudečka (Slavík), 44. Havlíček (Hudečka), 54. Beneš (Fědor) – 17. Heža (Fibigr, Šimo)

sestava HK Krnov: Vítek (Purkat) – Beneš, Fědor, Slavík, Dohnal, Pachula, Lehotzký – Kostovský, Michálek, Peterka – Hudečka, Rybka, Havlíček – Buršík, Horný, Svoboda – Rubý, Jakub Hon. Trenér: David Galvas.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.