Krnovská krize graduje. Nejhorší sezona kariéry, přiznal naštvaný Galvas

Je to prostě jedna velká bída! Krnovští hokejisté jsou pod totální dekou. Jejich hra je špatná. Naposledy schytal Strojosvit debakl ve Studénce, kde prohrál 1:8. V tabulce Krajské ligy je poslední. Trenér David Galvas cítí beznaděj, vadí mu také špatná tréninková morálka.

„Odehráli jsme další špatné utkání. Pořád se to opakuje,“ povzdechl si krnovský trenér David Galvas. „Už nejde ani soupeře, ale o nás. Porážkám chodíme naproti. Je to v našem podání marnost. Zápasy nezvládáme po taktické stránce. Hráči neplní taktické pokyny,“ dal volný průchod svým emocím kouč HK Krnov.
Problém je zakopán už v trénincích. „Tréninková morálka je špatné. Hráči chodí v malém počtu. Nejsme schopni natrénovat přesilovky, oslabení. Za to jsme pak trestání v zápasech,“ popisoval David Galvas hlavní problémy krnovské krize.

Strojosvit trpí v zápasech i na špatnou kondici. „Je to tak. Když jdete do zápasů bez tréninku, v jeho polovině vám chybí krok. Z toho pramení fauly a naším protivníkům tak dáváme možnost přesilovek,“ pokračoval naštvaný trenér. „Vzhledem k tomu, že nás je málo, nemůžete hráče ani pro špatný výkon posadit,“ dodal jedním dechem.

Do konce sezony chybí odehrát čtyři zápasy. „Zkusíme v nich zabojovat a uhrát alespoň dvě výhry,“ přeje si kouč. „Každopádně zažívám nejhorší sezonu ve své trenérská i hráčské kariéře,“ zakončil naštvaný David Galvas. V sobotu čeká na jeho tým derby v Horním Benešově.

Fotogalerie z utkání je ke shlédnutí ZDE.

HC STUDÉNKA - HK KRNOV 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Konečný (Holanik), 18. Uhlár (Tomášek), 30. Čáň (Novák), 37. Pokorný (Kučera), 40. Čáň (Novák, Pokorný), 50. Konečný (Sochorek), 56. Sochorek (Novák, Pokorný), 60. Uhlár (Andrýsek, Čáň) – 40. Pachula (Svoboda).

sestava HK Krnov: Purkat — Beneš, Pachula, Slavík, Lehotský, Rubý — Havlíček, Kostovský, Hudečka, Svoboda, Peterka, Římský, Horný, Zelinka, Michálek. Trenér: David Galvas.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Postavení Týmy Body
1 MHK SLOVAN ORLOVÁ 49
2 TJ HORNÍ BENEŠOV 37
3 HC UNIČOV 31
4 HK BANÍK KARVINÁ 28
5 HC STUDÉNKA 27
6 HC ROŽNOV 26
7 HC WOLVES Č. TĚŠÍN 24
8 HC FRÝDEK MÍSTEK 22
9 HC BOHUMÍN 19
10 HK KRNOV 7
 • 06-03-23
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2023
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2023 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.
 • 06-11-22
  Vítězná premiéra mezi seniory
  Devatenáctiletý gólman Patrik Vítek, odchovanec Vítkovic, který minulou sezónu odchytal v opavské juniorce, si odbyl  premiéru mezi seniory v utkání KLM proti Frýdku Místku a premiéra to byla parádní.
 • 05-10-22
  Premiérové branky pro mladíky
  Ke svému prvnímu, mistrovskému utkání mezi seniory naskočil, krnovský odchovanec a věkem zatím junior, osmnáctiletý Oliver Hradil hrající současně Juniorskou ligu za Porubu.
 • 04-03-22
  Hokejový klub obdržel dotaci od města na rok 2022
  Spolek Hokejový klub Krnov obdržel neinvestiční, finanční dotaci od města Krnova na rok 2022 v rámci dotačního programu určeného pro seniorský sport v Krnově.