Example of Category Blog layout (FAQs/General category)

Dvořákův hattrick? Mezi muži poprvé

logohckwallKrnovský hokejista David Dvořák bilancoval poslední domácí utkání. To patřilo právě jemu, když vstřelil tři góly a rozhodl tak utkání s Rožnovem pod Radhoštěm. V prvním útoku společně s Pavlicou a Satkem se mu dařilo náramně.

Nikdy nebyl vyhlášeným kanonýrem, taková role patří v mužstvu krnovských hokejistů jiným. Přesto David Dvořák v domácí rozlučce s Rožnovem pod Radhoštěm exceloval. Hýřil pohybem, nahrával, dohromady byl u čtyř branek. Tři z nich dokonce vstřelil sám. „ Hattrick jsem dal naposledy snad někdy v juniorech, mezi muži se mi to ještě nepovedlo. Konečně jsem dal nějaké góly, sice až poslední zápas doma, ale aspoň něco “, culil se po vysokém vítězství.

Pro Dvořáka to byla jakási třešnička na dortu. Téměř polovinu sezony promarodil kvůli zranění, na led se dostal prakticky až po Novém roce. „ Pomalu se do toho dostávám. Sice je už konec soutěže, ale tak snad budu v podobných výkonech pokračovat i příští rok “, řekl se smíchem.
David Dvořák v předposledním utkání letošní sezony nahradil střeleckou potenci Pavla Michálka. Jeho gólový účet přitom mohl být ještě vyšší, kdyby proměnil několik vyložených šancí z úvodu zápasu. „ V první třetině jsme se trápili, škoda, přitom jsme měli nějaké šance. Ve druhé třetině se to zlepšilo, nahrávali jsme si, už to byla jen otázka prvního gólu “, pokračoval. d.dvorak_hk_krnov_autor_hatricku
Krnovské vítězství se však nerodilo lehce. Domácí kouč postrádal hned několik hráčů základní sestavy včetně zraněného ostrostřelce Michálka. Právě jeho místo v první útočné formaci Dvořák. „ Zápas to byl těžký, poněvadž máme velkou marodku. Rožnov je sice poslední, ale pro nás bylo velmi důležité, abychom ho nepodcenili “, vysvětlil.

Dobrý první útok

Davidu Dvořákovi se po boku Satka a mladičkého Pavlici mimořádně dařilo. Tohle ofenzivní trio v utkání zařídilo hned čtyři branky, přičemž nespočet dalších šancí zahodilo. Že Dvořákovi účast v první pětce svědčí, ostatně potvrdil trenér Jiří Plevák, kterému přitakával i krnovský střelec. „ Určitě, hlavně se dostávám více na led, čímž se zároveň dostávám do většího tempa “, dodal.
Krnovští v zápase předvedli takřka ukázkovou neschopnost vstřelit gól z přesilové hry. Početní výhodu přitom měli v průběhu první půle hned několikrát. V šancích se pochopitelně objevil i Dvořák. „ Je to bohužel naše velká slabina. Je to způsobeno také tím, že nemáme přesilovky moc natrénované, protože nás na tréninky moc nechodí, respektive je to těžké, protože kluci chodí do práce “, prozradil.

Nízká motivace

V závěru domácí derniéry s Rožnovem pod Radhoštěm se začalo na krnovském ledě jiskřit. Tomáš Kubík odnesl tvrdou srážku s ramenem hostujícího hráče zlomeným nosem, David Květoň znovu zahodil rukavice a pustil se do bitky. „ Nepřekvapilo mě to, přitom prakticky o nic nešlo, ale soupeř po nás neustále šel “, řekl Dvořák. „ Bylo důležité se vyhnout především zranění. Kvídova (David Květoň pozn. red.) bitka, to už je takový jeho klasický folklór. Zlomený nos je smůla, ale patří to k hokeji, co se dá dělat “, prohodil ještě.
Motivaci David Dvořák podle svých slov hledal těžko, zejména proto, že na postavení v tabulce už nemohli domácí nic změnit. „ Nic jsme ale nevypouštěli. Hlavně jsme hráli doma, tedy alespoň něco pro diváky. Sezona totiž sice nebyla úplně nejhorší, ale moc gólů jsme doma nedávali “, vysvětloval a záhy se ještě vyjádřil ke konečné páté příčce. „ Vzhledem k našemu týmu je to asi to, co jsme mohli hrát. Snad jsme mohli hrát o příčku výš, ale co se dá dělat “.