* hledáme nového člena realizačního týmu, hokejového fandu se zajmem o krnovský hokej, redaktora, který by měl na starosti komunikaci směrem k fanouškům a široké veřejnosti. Kontakt na 721 256 997.

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

KLM 2018/2019 - 27. kolo
Datum st, 20. úno. 2019 Beginn 18:úno
HK KRNOV ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN -:- příští utkání

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

AKTUÁLNÍ TABULKA

# Tým UTKÁNÍ SKO RE BODY
1 HK KRNOV 23 110 55 55
2 HC WOLVES Č.TĚŠÍN 23 117 79 50
3 HC STUDÉNKA 22 127 78 47
4 HC BÝCI KARVINÁ 22 109 73 43
5 HC BOHUMÍN 22 96 98 37
6 HC FRÝDEK - MÍSTEK 21 85 82 23
7 TJ HORNÍ BENEŠOV 22 95 126 21
8 HC ROŽNOV 22 93 112 17
9 ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN 21 49 178 4
banner_2

Je třeba přežít do listopadu, pak už to jde

Hokejový obránce David Galvas má za sebou bohatou hokejovou kariéru. Vedle české hokejové scény si třiačtyřicetiletý zadák vyzkoušel, jak se na chleba vydělává na Slovensku a v Polsku.

Ještě loni bouchal v druholigové Opavě, nyní patří rodák z Vávrovic k velkým postavám Krnova, účastníka Krajské ligy. Starší bratr slavnějšího Lukáše sice už několikrát hovořil o konci kariéry, ale vždy se rozhodl pokračovat.

Slovo konec vyslovil už několikrát. „V posledních letech pokaždé říkám, že tato sezona je poslední, pak ale do toho jdu znovu. Kluci si už dělají ze mě srandu,“ pronáší s úsměvem David Galvas. Motivaci ani ve třiačtyřiceti letech neztrácí. „Po loňském konci v Opavě jsem ztratil chuť. Pak mě ale potkal Patrik Mosler, ať jsi, jdu pinknout ještě za Krnov. A vidíte, začínám tam druhou sezonu. V Krnově se sešla v kabině skvělá parta, to mě nabíjí, proto hraji,“ líčí obránce s pětaosmdesáti extraligovými starty na kontě.


Jak sám přiznává, bez sportu žít nedokáže. „Když nehraji hokej, chodím si zahrát nohejbal nebo fotbal. Bez pohybu nedokáži fungovat,“ svěřuje se David Galvas. Jako aktivní fotbalista si vyzkoušel dokonce okresní přebor v barvách rodných Vávrovic. Výkonnostně by rozhodně měl i na vyšší soutěž.

„Krajská liga mi vyhovuje, a to i z časového hlediska. Trénujeme třikrát týdně, což značka ideál,“ pochvaluje si obránce, kterého zdobí velký přehled. S přibývajícím věkem hokej více bolí. „Rána jsou těžší. Ale nedá se nic dělat, do práce vstát musím, přes to nejede vlak,“ konstatuje hokejista, který v minulosti oblékal i dres slavné Dukly Trenčín. „Více musím nyní odpočívat a klást větší důraz na regeneraci,“ prozrazuje návod na hokejovou dlouhověkost.

V Krajské lize, není úplně nejstarším. O sedm křížků více má na krku bohumínský Miroslav Javín, někdejší velký extraligový plejer. „Java je blázen, taky asi nevydrží doma, klobouk dolů, že v padesáti ještě hraje. V jeho stopách já ale rozhodně nepůjdu,“ prozradil David Galvas.

Podle jeho slov krutý je začátek sezony. „To jsou všichni natěšeni a plní sil, chtějí hrát hurá hokej, což pro nás dříve narozené není. Základem je, přežít do listopadu, pak přichází nás čas. Play off je absolutním vrcholem, který si já osobně neskutečně užívám,“ zvedl prst třiačtyřicetiletý zadák.

Na začátku své kariéry hrával David Galvas se svým mladším bratrem Lukášem. Na to, že by se bratrská dvojice dala znovu dohromady, starší ze sourozenců aktuálně nemyslí. „Brácha má zdravotní problémy, to je i důvod, proč nikde nehraje. Do Krnova jsem ho ještě nelákal. Třeba to ale ještě přijde. Když se nad tím zamyslím, bylo by krásné si jednoho utkání naskočit jak s bráchou, tak synovcem Jakubem,“ končí povídání David Galvas.

nákupy a sázkami přes reklamní bannery podpoříte krnovský hokej

Dvojice forvardů rozšiřuje kádr
čtvrtek 25. říjen 2018
Thumbnail Hokejový A-tým Krnova má za sebou již téměř kompletní první třetinu Krajské hokejové ligy, ve které se doposud drží na první přičce průběžného hodnocení soutěže. V uplynulých dnech se podařilo dotáhnou příchod dvou zkušených útočníků se zkušenostmi z vyšších...
Thumbnail Před úvodním buly pátečního, domácího utkáním s Bohumínem byly předsedou klubu Miroslavem Tvardkem předány sezónní vstupenky výhercům soutěže pořádané Deníkem a hokejovým klubem. Soutěžící odpovídali po dobu tří týdnů na otázky zveřejněné v...
Thumbnail S přibližující se novou, hokejovou sezonou již týmy finalizují svoje soupisky. Do Krnova míří z Opavy JOSEF TICHÝ, dvoumetrový, důrazný, ofenzivní zadák, který byl téměř po celou svou hokejovou kariéru oporou zadních řad opavského Slezanu. JOSEF TICHÝ patří k...
Příprava na ledě klepe na dveře
neděle 22. červenec 2018
Thumbnail Uběhlo to jako voda a letní část přípravy hokejistů na ledě se přiblížila. Oproti předchozím, hokejovým sezónám startuje příprava o čtrnáct dní dříve a bude probíhat intenzivněji než bývalo zvykem. Krnovský A tým i mládežníci se budou letos na ledě...